یادواره ۱۸۶ طلبه شهید مدرسه علمیه رضویه قم برگزار شد
یادواره ۱۸۶ طلبه شهید مدرسه علمیه رضویه قم برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، یادواره ۱۸۶ طلبه شهید مدرسه علمیه رضویه قم با عنوان «شاگردان مکتب صادق(ع)، سربازان لشکر حسین(ع)» شب گذشته با سخنرانی آیت‌الله سیدمحمدمهدی میرباقری و روایتگری حجت‌الاسلام حسین جوشقانیان در این مدرسه مبارکه برگزار شد. حجت‌الاسلام جوشقانیان در این مراسم با اشاره […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، یادواره ۱۸۶ طلبه شهید مدرسه علمیه رضویه قم با عنوان «شاگردان مکتب صادق(ع)، سربازان لشکر حسین(ع)» شب گذشته با سخنرانی آیت‌الله سیدمحمدمهدی میرباقری و روایتگری حجت‌الاسلام حسین جوشقانیان در این مدرسه مبارکه برگزار شد.

حجت‌الاسلام جوشقانیان در این مراسم با اشاره به حضور پرشور روحانیت در دفاع مقدس و ابعاد بین‌المللی انقلاب اسلامی، از شهید «انیس جابر» طلبه لبنانی یاد کرد که در دفاع مقدس به شهادت رسید و گفت: این شهید که پیکر پاکش پس از ۱۳ سال مفقود بودن پیدا شد، وصیت کرده بود او را در قم به خاک بسپارند زیرا عاشق امام خمینی(ره) بود. او وصیت کرده بود روی قبرم بنویسید «عشق الامام‌الخمینی حتی القتل» یعنی تا آخرین قطره خون عاشق امام هستم.

پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم

پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم

جوشقانیان افزود: بیش از ۸۰ درصد شهدای ما امام را از نزدیک ندیده بودند اما اینگونه برای مکتب او جانفشانی کردند زیرا نگاه امام به ارزش‌های متعالی بود.

پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم

پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم

این مراسم با مداحی کربلایی محمدجواد احمدی همراه بود و پرچم متبرک حرم حضرت اباعبدالله(ع) نیز حال و هوای معنوی خاصی به  مراسم بخشید.

پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم

برپایی نمایشگاه آثار شهدا در غرفه‌های مختلف و ایستگاه صلواتی از دیگر بخش‌های یادواره شهدای مدرسه علمیه رضویه قم بود.

پایان پیام/۷۸۰۳۳