گلایه‌ برخی شهروندان قمی از تاخیرهای پلیس ۱۱۰
گلایه‌ برخی شهروندان قمی از تاخیرهای پلیس ۱۱۰
تاخیر حضور عوامل انتظامی به هنگام تماس با تلفن 110 انتقادات برخی شهروندان قمی را در پی داشته است؛ این در حالی است که در برخی از موارد از جمله نزاع و سرقت خودرو نیاز به حضور سریع پلیس بر سر صحنه است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، تاخیر حضور عوامل انتظامی به هنگام تماس با تلفن ۱۱۰، انتقادات برخی شهروندان قمی را در پی داشته است؛ این در حالی است که در برخی از موارد از جمله نزاع و سرقت خودرو نیاز به حضور سریع پلیس بر سر صحنه است و افزون بر این تاخیر در حضور پلیس و عوامل انتظامی می‌تواند تبعات جبران ناپذیری را در پی داشته باشد.

در یکی از این موارد در تاریخ ۱۴ دی ماه ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۰ دقیقه گزارش سرقت خودرو به ۱۱۰ داده شد و اپراتور [شماره اپراتور نزد قم‌نا محفوظ است] پس از ثبت این گزارش اعلام می‌کند برای سریعتر پیدا شدن خودرو به سرعت گشت انتظامی را اعزام خواهد کرد.

ولی متاسفانه گشت انتظامی از کلانتری [نام کلانتری نزد قم‌نا محفوظ است] پس از ۹۰ دقیقه در صحنه سرقت حاضر شده و بدون این که موضوع تاخیر و سرقت برای افسر مربوطه کمترین اهمیت را داشته باشد پس از بررسی مدارک، حضور به کلانتری در روز بعد را به مال باخته اعلام کرده و صحنه را در کمتر از دو دقیقه پس از حضور و اتمام کار ترک می‌کند.

این در حالی است که همین تاخیر ۹۰ دقیقه‌ای پس از گزارش نیز با تماس های مکرر با ۱۱۰ و برخی از عوامل محترم انتظامی استان صورت گرفت و لازم به توجه است که فاصله تقریبی کلانتری تا محل گزارش شده سرقت خودرو در حدود یک کیلومتر بوده است.

گفتنی است به اذعان کارشناسان در زمان سرقت خودرو، سرعت عمل نیروهای انتظامی در ثبت گزارش اولیه، کنترل مدارک و ثبت پلاک خودرو به سرقت رفته در سیستم یکپارچه بسیار اهمیت داشته و این عوامل در کنار وجود دوربین های هوشمند شهری و جاده‌ای، کمک شایانی به هر چه سریعتر پیدا شدن خوردوهای مسروقه می‌کند.

با این حال متاسفانه در این سرقت پلاک خودرو به سرقت رفته تقریبا تا ۳ ساعت پس از گزارش اولیه نیز در سیستم یکپارچه به اصطلاح قرمز نشده و در لیست سیاه خودروهای مسروقه نیز وارد نشده بود.

این در حالی است که زمان رسیدن عوامل گشت نیروی انتظامی پس از گزارش به ۱۱۰ در ترافیک های بالا و یا در گشت بودن مامور انتظامی منطقه، بین ۸ تا ۹ دقیقه و در سایر مواقع کمتر از ۷ دقیقه است.

همچنین تاخیر حضور گشت‌های انتظامی در صحنه گزارش موجب نارضایتی برخی شهروندان شده و در موردی دیگر از این تاخیرها در حضور عوامل انتظامی پس از تماس با ۱۱۰، مدت زمان تاخیر بیش از ۲۵ دقیقه در تاریخ ۱۸ مهر ۱۴۰۱ نیز توسط همشهریان به این رسانه اعلام شده است.

شایان ذکر است مستندات مربوط به دو گزارش ذکر شده در این خبر در نزد قم‌نا محفوظ است.

  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی خبرقم (قم‌نا)