گاز هشت اداره و بانک پرمصرف قم قطع شد
گاز هشت اداره و بانک پرمصرف قم قطع شد
مرتضی خوش لهجه، مدیرعامل شرکت گاز قم گفت: دراجرای طرح پایش دمای ادارات واماکن عمومی ،‌ گاز سه اداره و ۵ بانک پرمصرف این استان قطع شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، مرتضی خوش لهجه افزود: با اجرای طرح فوق سه‌هزار و ۱۹۸ بار دمای ادارات و اماکن عمومی مختلف قم پایش و ۳۹۹ اخطار نیز برای آنها صادر شده است.

وی با بیان اینکه طرح پایش دمای ادارات و اماکن عمومی از ابتدای آذرماه سال جاری آغاز شده‌است، تصریح کرد: تاکنون در این طرح، گاز سه اداره و ۵ بانک که دمای محیط آنها بیش از حد مجاز بوده، قطع شده‌است.

خوش‌لهجه با بیان این که تیم‌های پایش دمای شرکت گاز به طور مداوم در حال بازدید از ادارات و اماکن عمومی هستند، خاطرنشان کرد: در صورت مشاهده هرگونه تخطی از مصوبه مذکور، در مرحله نخست گاز آنها به مدت ۲۴ ساعت و در صورت تکرار به مدت یک هفته قطع خواهد شد.

وی اضافه کرد: بر اساس ابلاغیه رسمی وزارت کشور، تمامی ادارات، بانک‌ها، مراکز فرهنگی، آموزشی و سایر اماکن عمومی ملزم هستند تا دمای محیط خود را روی دمای آسایش یعنی ۱۸ درجه سانتی‌گراد تنظیم کنند.

شایان ذکر است دمای آسایش، دمایی است که افراد در آن احساس راحتی کنند و استاندارد این دما ۱۸ تا ۲۱ درجه سانتی‌گراد در نظر گرفته شده‌است.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایرنا