کیفیت هوای قم در شرایط ناسالم قرار گرفت
کیفیت هوای قم در شرایط ناسالم قرار گرفت
شاخص کیفیت هوا در شهر قم برای روز یکشنبه ۱۱ دی ماه به علت ذرات معلق در شرایط ناسالم قرار گرفت و بر اساس پیش بینی ها از اواخر هفته سامانه بارشی در این استان فعال می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، شاخص کیفیت هوا در شهر قم (۱۵۵AQI=) از صبح روز یکشنبه ۱۱ دی ماه به علت آلاینده‌ها و ذرات معلق در شرایط ناسالم قرار گرفت.

از افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی یا ریوی، کودکان و سالمندان و مبتلایان به آسم و زنان باردار در خواست شده تا از فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل را خودداری و از تردد غیرضروری به منظور کاهش تماس مستقیم با آلاینده هوا اجتناب کنند.

هواشناسی قم نیز اعلام کرده با توجه به نتایج تحلیل و بررسی نقشه‌ها با استقرار جوی پایدار و افزایش آلاینده‌های جوی در سطح زمین برای مناطق پرجمعیت و صنعتی استان قم پیش بینی می‌شود.

از روز چهارشنبه هفته جاری نیز با ورود سامانه بارشی، به تدریج افزایش ابر و در اواخر وقت بارش باران و برف پیش بینی می‌شود.

دمای هوای قم تا دو روز آینده تغییرات محسوسی نخواهد داشت و از روز چهارشنبه هفته جاری با ورود سامانه بارشی، دمای بیشینه هوا کاهش خواهد یافت.

بیشینه دمای قم امروز یکشنبه ۱۲ درجه و کمینه آن نیز منفی ۴ درجه گزارش شده که در روز دوشنبه نیز همین شرایط حاکم خواهد بود.

با توجه به انباشت آلودگی هوا در شهر قم و بنا به مصوبه کارگروه اضطرار آلودگی هوا، کلیه مهدکودک و کودکستان‌های قم امروز یکشنبه تعطیل و فعالیت‌های آموزشی دوره اول و دوم ابتدایی مدارس شهر قم نیز به صورت غیر حضوری بود.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر