کوچه‌های شهر قم در طرح «کوچه‌های آسمانی» به عکس شهدا مزین می‌شود
کوچه‌های شهر قم در طرح «کوچه‌های آسمانی» به عکس شهدا مزین می‌شود

– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، آیین آغاز نصب ۳۱۳ تابلوی کوچه‌های مزین به نام و تصویر شهدای قم در قالب سومین مرحله اجرای طرح کوچه‌های آسمانی امروز در آستان مبارک امامزاده ابراهیم (ع) برگزار شد. در این مراسم سید محمد آقامیری، استاندار، […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، آیین آغاز نصب ۳۱۳ تابلوی کوچه‌های مزین به نام و تصویر شهدای قم در قالب سومین مرحله اجرای طرح کوچه‌های آسمانی امروز در آستان مبارک امامزاده ابراهیم (ع) برگزار شد.

در این مراسم سید محمد آقامیری، استاندار، سید مرتضی سقائیان‌نژاد، شهردار، حاجی‌زاده، معاون سیاسی و امنیتی استانداری قم، حجت الاسلام والمسلمین حامدی، امام جمعه پردیسان، سبحانی، رییس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر، حجت‌الاسلام والمسلمین هنرمند، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، حجت الاسلام ذاکریف رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان، معاونان و مدیران شهری، مسئولان نظامی و انتظامی و دیگران مدیران استانی حضور داشتند.

خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران، پیشکسوتان جنگ و دفاع مقدس، روحانیون، دانش‌آموزان و غیره نیز در این مراسم حضور داشتند.

اجرای گروه سرود، روایت‌گری سیره شهدا و رونمایی از طرح کوچه شهید در یکی از محلات از دیگر برنامه‌های این آیین بود.

در طرح کوچه‌های آسمانی که با همکاری سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری قم و بنیاد شهید و امور ایثارگران اجرا می‌شود تاکنون ۸۰۰ خیابان و کوچه در شهر قم با تابلوی منقش به تمثال شهدا شهدا مزین شده است.

یکی از شاخص‌ترین اقدامات صورت گرفته در طرح کوچه‌های آسمانی رونمایی از QR کد حاوی زندگینامه و اطلاعات هویتی شهدا در کنار تصاویر این عزیزان است.

گفتنی است، تاکنون بیش از ۸۰۰ کوچه و معبر در سطح شهر قم مزین به نام و اطلاعات تکمیلی شهدا شده است که در این راستا قم یکی از شهرهای پیشتاز کشور در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به شمار می‌رود.