کنگره ملی شهید «حسین مالکی نژاد» در قم برگزار می‌شود
کنگره ملی شهید «حسین مالکی نژاد» در قم برگزار می‌شود
سیدرضا جدّا، مسوول بسیج مداحان سپاه استان قم از برگزاری کنگره ملی شهید «حسین مالکی نژاد» به‌عنوان شهید شاخص سال جامعه مداحان کشور همزمان با 22 ذی‌الحجه مصادف با 21 تیرماه جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، سیدرضا جدّا در دیدار دست‌اندرکاران کنگره ملی شهید حسین مالکی نژاد با آیت‌الله محمدجواد فاضل لنکرانی رییس موسسه فقهی ائمه اطهار(ع)، عنوان کرد: شهید «حسین مالکی‌نژاد» طی سال‌جاری از سوی سازمان بسیج مستضعفین کشور به‌عنوان شهید شاخص سال انتخاب‌شده است.

وی با بیان اینکه در روز ۲۲ ذی‌الحجه مصادف با ۲۱ تیرماه جاری کنگره شهید مالکی‌نژاد در استان قم برگزار خواهد شد، خاطرنشان کرد: در سطح استان قم هم‌افزایی و هم‌صدایی مطلوبی بین جامعه هیآت مذهبی شکل‌گرفته است.

همچنین سیداحمد شمس از مداحان پیشکسوت استان قم نیز در بخشی از این جلسه، به بهانه شهادت حضرت میثم تمار، طی سال‌های اخیر تلاش شده تا از مداحان شهید تجلیل به عمل بیاید.

وی اضافه کرد: حاج تقی زنگی، حاج علی زمانی، حسین مالکی‌نژاد و شهید زمانیان ازجمله مداحان شهید استان قم دوران دفاع مقدس هستند که طی یک یادواره ملی از مقام شامخ آن‌ها تجلیل خواهد شد.

گفتنی است شهید حسین مالکی‌نژاد در اولین روز از شهریور سال ۱۳۴۹ در شهر مقدّس قم به دنیا آمد و از همان دوران کودکی به خواندن قرآن و مدّاحی اهل‌بیت (ع) مشغول شد.

وی در سال ۱۳۶۲ پا به جبهه گذاشت و در عملیات‌های مکرر شرکت کرد و سرانجام در ۱۲ مرداد ۱۳۶۶ در ۱۷ سالگی در شلمچه به شهادت رسید و در قطعه ۱۵ گلزار علی بن جعفر (ع) قم آرام گرفت.

 

  • منبع خبر : روابط عمومی سپاه استان قم