کنگره بین‌المللی امام سجاد(ع) در قم برگزار می‌شود
کنگره بین‌المللی امام سجاد(ع) در قم برگزار می‌شود
حجت‌الاسلام و المسلمین مرتضی وافی، مدیر بنیاد بین‌المللی و موسسه صحیفه سجادیه گفت: کنگره بین‌المللی امام سجاد(ع) به مناسبت سالروز ولادت آن حضرت ۷ اسفندماه در قم برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، حجت‌الاسلام و المسلمین مرتضی وافی مدیر موسسه و بنیاد بین‌المللی صحیفه سجادیه در نشست خبری تشریح برنامه‌های این موسسه در سالروز ولادت امام سجاد(ع) که صبح امروز در سالن جلسات این موسسه برگزار شد، طی سخنانی اظهار کرد: برخی از برنامه‌هایی که ما داریم نقطه شروعش ایام ولادت است اما زمان اجرای آن از روز ولادت آغاز می‌شود و تا ماه شعبان ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: کتاب شریف صحیفه سجادیه امروزه می‌تواند تاثیر مثبتی در زندگی مردم داشته باشد، تا به امروز ۱۵ ترجمه به زبان‌های زنده دنیا از این کتاب صورت گرفته است.

وافی تصریح کرد: امیدوارم با تلاش‌هایی که بنیاد ما و ۷ مرکزی که در موضوع صحیفه سجادیه فعال هستند، بتوانیم بیش از گذشته این کتاب را بین مردم ترویج دهیم.

مدیرموسسه صحیفه سجادیه در ادامه گفت: اولین برنامه‌ای که تدارک دیده‌ایم با همکاری نهاد کتابخانه‌‌های عمومی سراسر کشور پویش سراسری کتاب‌خوانی با محوریت کتاب صحیفه سجادیه و کتاب حماسه امام سجاد است که به تحلیل مبارزات آن حضرت پرداخته است.

وی افزود: دومین برنامه‌ای که در نهاد کتابخانه‌های عمومی قرار است صورت بگیرد نشست کتابخوانی‌های مختلفی است که برای مقاطع مختلف سنی حتی کودکان برگزار می‌شود.

وافی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از اقدامات ما نشست با برخی از برگزیدگان، ذاکران و خطبای هیئات مذهبی است که روز سه شنبه ۹ اسفندماه برگزار می‌شود؛ همچنین ۵ هزار نسخه صحیفه سجادیه آماده شده و قرار است بین مردم در مساجد‌ توزیع شود.

مدیر بنیاد بین‌المللی صحیفه سجادیه در ادامه عنوان کرد: برنامه سوم اتفاق مبارکی است که با همکاری معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی رقم خواهد خورد؛ برای اولین بار انجمن بین‌المللی خادمان افتخاری صحیفه سجادیه با ۴ هدف حمایت از ایده‌ها، طرح‌ها، موسسات و مجموهه‌هایی که در راستای صحیفه سجادیه کار می‌کنند، تشکیل و سند رسمی این انجمن تا هفته دیگر رونمایی خواهد شد.

وی مطرح کرد: مشارکت در برگزاری کنگره بین‌المللی امام سجاد(ع) که روز ۷ اسفندماه در سالن‌ همایش‌های غدیر برگزار خواهد شد، برنامه دیگر موسسه است؛ دبیرخانه این کنگره سال‌ها بود که در بندرعباس فعالیت می‌کرد اما امسال با هماهنگی‌هایی که داشتیم مقرر شد دبیرخانه این کنگره در استان قم مستقر شود.

وافی در ادامه بیان کرد: برای اولین‌بار نمایندگی‌های استانی بنیاد بین‌المللی صحیفه سجادیه از روز سوم اسفندماه آغاز به کار خواهند کرد.

مدیر موسسه صحیفه سجادیه تاکید کرد: در ادامه برنامه‌هایمان در نظر گرفته‌ایم از ۳ کتاب پیرامون صحیفه سجادیه رونمایی کنیم که مراسم رونمایی آن ۲ روز بعد از ولادت یعنی ۱۱ اسفندماه برگزار‌ می‌شود.

وافی اشاره کرد: ۱۰ مورد نشست‌علمی و ترویجی با بررسی ۴۰ سر فصل با همکاری پژوهشکده مطالعات تقریبی برگزار خواهد شد.

وی در پایان گفت: هدف ما این است که از سال ۱۴۰۲ حداقل سالیانه ۲ مورد ترجمه صحیفه سجادیه به زبان‌های مختلف صورت پذیرد؛ در سال ۱۴۰۱ یک مورد داشتیم آن هم به زبان پرتغالی بود.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس