کمک ۸ هزار میلیارد تومانی خیرین به جهاد مدرسه‌سازی در سال ۱۴۰۲
کمک ۸ هزار میلیارد تومانی خیرین به جهاد مدرسه‌سازی در سال ۱۴۰۲

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، مهدی اربابی روز گذشته در مراسم افتتاحیه دبستان «محمد و آل محمد(ص)» در منطقه نیروگاه قم خطاب به خیّر مدرسه‌ساز سیدمحمدرضا برقعی اظهار کرد: خدمت رسیدم تا مراتب قدردانی و قدرشناسی دکتر خان محمدی رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور را به […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، مهدی اربابی روز گذشته در مراسم افتتاحیه دبستان «محمد و آل محمد(ص)» در منطقه نیروگاه قم خطاب به خیّر مدرسه‌ساز سیدمحمدرضا برقعی اظهار کرد: خدمت رسیدم تا مراتب قدردانی و قدرشناسی دکتر خان محمدی رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور را به جنابعالی اعلام کنم.

وی با اشاره به توفیق الهی به خانواده برقعی برای گام برداشتن در مسیر مقدس توسعه فضاهای آموزشی گفت: دم مسیحایی خیرین گران‌قدر مدرسه‌ساز در سراسر کشور دمیده شده و این عزیزان همچنان با اقدامات خداپسندانه خود، درس عشق و ایثار را به همه مردم و به‌ویژه دانش‌آموزان عزیز آموزش می‌دهند.

مشاور رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در امور راهبردی یادآور شد: درحالی‌که برای ریال به ریال تخصیص اعتبارات به نهضت مدرسه‌سازی خون‌دل‌ها خورده می‌شود، اما شاهدیم که خیرین والامقام مدرسه‌ساز بدون هیچ بخشنامه و مصوبه‌ای، مال خود را به‌صورت کریمانه تقدیم دانش‌آموزان و آینده‌سازان این آب‌وخاک می‌کنند.

اربابی به نگاه ویژه دولت سیزدهم به جهاد مدرسه‌سازی در کشور توجه داد و افزود: لایحه‌های مختلفی در این زمینه به سازمان برنامه‌وبودجه ارسال شده که خوشبختانه با همت مسئولان امر و پیگیری‌های مکرّر، اتفاق‌های مبارکی در این عرصه رخ‌داده است.

وی درباره حضور خیرین در نهضت مدرسه‌سازی نیز خاطرنشان کرد: در مدت ده ماه سپری‌شده از سال جاری، بیش از ۸ هزار میلیارد تومان توسط خیرین به جهاد مدرسه‌سازی در سراسر کشور تقدیم شده است.

مشاور رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در امور راهبردی در پایان سخنان خود ابراز امیدواری کرد با تداوم حضور خیرین در نهضت مدرسه‌سازی و تخصیص اعتبارات بیشتر دولتی، جهاد مدرسه‌سازی در سراسر کشور با قدرت و سرعت بیشتری تداوم یابد.

* کمک به نهضت مدرسه‌سازی در استان، وظیفه همه مسئولان است

سیدعلی‌اکبر غلامیان معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قم نیز در سخنانی، حضور در این‌گونه مراسم را توفیقی الهی دانست و بیان کرد: خیرین مدرسه‌ساز مال خود را درراه خدا و در مسیر تعلیم و تربیت که مقدس‌ترین راه‌هاست بذل می‌کنند و ازاین‌رو شایسته تقدیر هستند.

وی تقدیر از خیرین مدرسه‌ساز و از جمله سیدمحمدرضا برقعی به‌عنوان خیر مدرسه محمد و آل محمد (ص) را تجلیل از برترین انسان‌ها برشمرد و یادآور شد: این‌گونه افراد که داوطلبانه و برای کسب رضای الهی در صحنه خدمت‌رسانی به مردم حاضرند، باید مورد تجلیل و تکریم قرار گیرند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قم همچنین مدرسه‌سازی را یک کار جمعی و جهادی خواند و گفت: این امر مورد تأکید رهبر معظم انقلاب اسلامی است و ازاین‌رو، معاونت اقتصادی استانداری قم نیز کمک به جهاد مدرسه‌سازی در استان را وظیفه خود می‌داند و از هیچ کوششی در این عرصه دریغ نخواهد کرد.

غلامیان با یادآوری در پیش بودن ایام‌الله دهه فجر انقلاب اسلامی، بهمن‌ماه را ماه ایثار و فداکاری معرفی کرد و افزود: حضرت امام راحل (ره) با رهبری‌های داهیانه خود و البته با حضور مردم و روحانیت در صحنه، همگان را بیدار کرد و این انقلاب بزرگ را رقم زد.

مراسم افتتاحیه دبستان «محمد و آل محمد(ص)» در قمپایگاه اطلاع رسانی نسیم قم

وی با تصریح بر این‌که دستاوردهای کشور پیش از انقلاب و پس از انقلاب قابل‌مقایسه نیست ادامه داد: ایران قبل از انقلاب اسلامی، یک کشور مفلوک و سرسپرده به غرب بود، اما در این ۴۵ سال اخیر، با رهبری‌های حضرت امام (ره) و حضرت آقا و همچنین با حضور مردم در صحنه، شاهد افتخارآفرینی‌های متعدد ایران اسلامی در عرصه داخلی و بین‌المللی هستیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قم همچنین خاطرنشان کرد: با لطف خدا و همت مردم، کشور عزیزمان در این جغرافیای خاص و در این منطقه پیچیده، به چنان اقتدار عظیمی دست یافته است که هیچ‌کس نمی‌تواند نگاه چپ به این مرزوبوم داشته باشد.

* دبستان دخترانه «محمد و آل محمد (ص)» با استانداردهای روز

همچنین مدیرکل نوسازی مدارس استان قم در این مراسم درباره این پروژه گفت: قرارداد نوسازی این مدرسه با خیر مدرسه‌ساز جناب آقای سیدمحمدرضا برقعی در شهریورماه سال ۱۴۰۰ منعقد، عملیات اجرایی آن در آذرماه همان سال آغاز و با پایان عملیات در نیمه نخست سال جاری، برای سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ تقدیم دانش‌آموزان عزیز منطقه نیروگاه قم شد.

احمدرضا اجتهادی همچنین افزود: این مدرسه دخترانه در زمینی به مساحت یک هزار و ۹۴۹ مترمربع، زیربنای دو هزار و ۷۷ مترمربع، در سه‌طبقه و با ۱۴ کلاس درس، دو کارگاه و آزمایشگاه، ۱۳ اتاق اداری و جنبی و همچنین نمازخانه‌ای به مساحت ۲۲۰ مترمربع بر اساس آخرین استانداردهای و ضوابط روز طراحی و اجرایی شده است.

وی همچنین از زحمات و دلسوزی‌های عاشقانه خیر این مدرسه، سیدمحمدرضا برقعی به‌عنوان یکی از فرهیختگان قم و از دانش‌آموختگان دانشگاه صنعتی شریف تقدیر کرد و یاد دیگر خیر مدرسه‌ساز خانواده برقعی، مرحوم سید مرتضی برقعی را گرامی داشت.

* با اندیشه خیر توشه‌ای برای آخرت خود برگیریم

همچنین سیدمحمدرضا برقعی نیز در این مراسم و در سخنانی کوتاه با اشاره به آیه مبارکه «یا ایّها الناس انتم الفقراء الی الله …» بیان کرد: ما وقتی به دنیا می‌آییم هیچ نداریم، اما شایسته است تا با اندیشه و عمل خیر خود، توشه‌ای برای آخرت برگیریم.

وی ابراز امیدواری کرد نام‌گذاری این مدرسه به نام مقدس «محمد و آل محمد (ص)»، یادآور اندیشه و سیره درس‌آموز آن حضرات باشد.

در ادامه حجت‌الاسلام سید حسین برقعی به‌عنوان فرزند خیر مدرسه‌ساز به اهمیت تعلیم و تربیت کودکان و نوجوانان بر اساس متون دینی توجه داد و از دانش‌آموزان عزیز خواست تا در راه تربیت و صلاح خود بکوشند و این کشور را به قله‌های متعالی مادی و معنوی برسانند.

در این مراسم معنوی جمعی از مسئولان استانی از جمله عباس ذاکریان فرماندار قم، حسین غریب مدیرکل امور اجتماعی استانداری قم، حجت‌الاسلام سیداحمد طباطبایی نژاد سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری قم، سیدرضا حسینی مدیر شهرداری منطقه دو قم، خاکی معاون دانشگاه علوم پزشکی قم، حجت‌الاسلام واشیان عضو ستاد مجمع خیرین سلامت دانشگاه علوم پزشکی قم، سیدناصر علایی طباطبایی رئیس مجمع خیری مدرسه‌ساز استان قم، علیرضا رحیمی مدیرکل آموزش‌وپرورش استان قم و همچنین جمعی از خیرین مدرسه‌ساز و دانش‌آموزان و کادر مدرسه محمد و آل محمد (ص) نیز حضور داشتند.

تلاوت قرآن توسط دانش‌آموز امیررضا دهقان، دکلمه ادبی توسط دانش‌آموز مطهره رمضانی، اجرای گروه سرود رهروان ولایت متشکل از دانش‌آموزان مدرسه محمد و آل محمد(ص) و همچنین تقدیر از دست‌اندرکاران به ثمر نشستن این پروژه از دیگر بخش‌های این مراسم معنوی بود.

پایان پیام/ ۷۸۰۳۶