کمک ۱۰۰ میلیاردی ستاد اجرایی فرمان امام(ره) به دانش‌آموزان قمی
کمک ۱۰۰ میلیاردی ستاد اجرایی فرمان امام(ره) به دانش‌آموزان قمی
احمد عبدی ، مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام(ره) استان قم با اشاره به اینکه بیش از 100 میلیارد ریال برای حوزه آموزش در قم هزینه شده است، گفت: توزیع 10 هزار بسته لوازم تحریر، ساخت 5 مدرسه و توزیع 400 بسته تحصیلی پشتیبان از جمله اقدامات انجام شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، احمد عبدی در دیدار با آیت الله سید محمد سعیدی تولیت آستان مقدس و امام جمعه قم که ظهر امروز در سالن محراب حرم مطهر بانوی کرامت انجام شد، اظهار کرد: ستاد اجرایی فرمان امام از سال گذشته وارد حوزه مسئولیت اجتماعی شده و در حوزه های حمایتی، امدادی و معیشتی توفیقاتی داشته است.

وی با بیان اینکه در سال های گذشته چندین رزمایش و پویش در استان قم برگزار کرده ایم، گفت: توزیع بسته های معیشتی، وسایل سرمایشی و گرمایشی، نوشت افزار، کیف و لوازم تحریر، لوازم خانگی و جهیزیه، بسته های ویژه فرزند آوری، خدمات حوزه سلامت و امداد رسانی در سیل و حوادث طبیعی از جمله فعالیت های اجتماعی و اقتصادی ما بوده است.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) استان قم اظهار کرد: ما در حوزه های مختلف اجتماعی فعالیت داریم و فقط در حوزه آموزشی بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال در قم هزینه کرده ایم که از جمله می‌توان به توزیع ۱۰ هزار بسته لوازم تحریر ایرانی در بین اقشار مستضعف، ساخت ۵ مدرسه در استان قم در حوزه مهارت آموزی تولید محور و توزیع بسته تحصیلی پشتیبان علمی در میان ۴۰۰ نفر از دانش آموزان محروم و مستضعف که هر بسته به ارزش ۱۰ میلیون تومان است اشاره کرد.

در ادامه حجت الاسلام امیر امیرگان معاون امور اجتماعی ستاد اجرایی فرمان امام در استان قم با بیان اینکه تلاش ما بر این است که ستاد اجرای فرمان امام راهبر موضوعات فرهنگی اجتماعی در سطح استان و کشور باشد، افزود: این ستاد محل تعامل حوزه های علمیه و ستاد اجرای فرمان امام و محلی برای تولید محتوا و محصول فرهنگی برای کل کشور است و گروه های عدالت آموزشی از بین طلاب و دانشجو های بسیجی و انقلابی و گروه های جهادی تخصصی در حوزه آموزشی و صنعتی را در این استان تشکیل داده ایم.

معاون امور اجتماعی ستاد اجرایی فرمان امام در استان قم افزود: در بحث فرزند آوری و جمعیت برای حمایت از خانواده هایی که فرزند سوم می آورند ۲ هزار و ۴۰۰ بسته شامل احتیاجات کامل بچه تا سن دو سالگی در استان قم توزیع شده است و خانواده هایی که فرزندان سه قلو به بالا دارند را تا ۶ ماه حمایت مالی می کنیم.

وی با اشاره به فعالیت ستاد اجرای فرمان امام در حوزه اشتغال زایی ابراز کرد: در حوزه گروه‌های جهادی نیز بیش از ۶۰۰ گروه جهادی و مردمی را در قم ساماندهی کردیم و از ظرفیت گروه های جهادی استفاده می کنیم.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس