کلاهبرداری ۵۰۰ میلیاردی به وسیله کشیدن چک بی‌محل!
کلاهبرداری ۵۰۰ میلیاردی به وسیله کشیدن چک بی‌محل!

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از کرج، حمید هداوند، فرمانده انتظامی استان البرز، امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران، گفت: در پی ارجاع چندین پرونده کلاهبرداری با شیوه کشیدن چک بلا محل به پلیس آگاهی استان البرز، رسیدگی به پرونده در دستور کار تیمی زبده از کارآگاهان اداره مبارزه […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از کرج، حمید هداوند، فرمانده انتظامی استان البرز، امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران، گفت: در پی ارجاع چندین پرونده کلاهبرداری با شیوه کشیدن چک بلا محل به پلیس آگاهی استان البرز، رسیدگی به پرونده در دستور کار تیمی زبده از کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری قرار گرفت.

وی افزود: بررسی‌های اولیه کارآگاهان حکایت از این داشت که متهمان با سو استفاده از مدارک یک معتاد متجاهر اقدام به دریافت دسته چک‌های فراوان با نام وی کرده و پس از چندین مرحله خرید و فروش و پاس کردن چک‌ها، با جلب اعتماد از مالباختگان در ۹ استان کشور اقدام به خرید اقلامی به ارزش ۵۰۰ میلیارد ریال کرده و با انتقال این اموال به استان‌های قم و مرکزی متواری شده‌اند.

فرمانده انتظامی استان البرز اضافه کرد: در ادامه با شناسایی و دستگیری معتاد متجاهری که با نام وی دسته چک دریافت شده بود، رد ۲ کلاهبردار اصلی پرونده در استان‌های قم و آذربایجان شرقی شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی این افراد دستگیر شدند.

این مقام ارشد انتظامی اضافه کرد: متهمان در تحقیقات تکمیلی علی رغم انکارهای اولیه پس از مشاهده مستندات پلیس چاره‌ای جز بیان حقیقت نیافته و به ارتکاب چندین فقره کلاهبرداری به ارزش ۵۰۰ میلیارد ریال در استان‌های مختلف کشور با سوء استفاده از مدارک هویتی و دسته چک‌های یک معتاد متجاهر با همدستی ۴ نفر دیگر اعتراف کردند.

هداوند با اشاره به دستگیری ۴ متهم دیگر این پرونده در استان مرکزی، گفت: در ادامه با همکاری متهمان محل دپو اموال کلاهبرداری شده در استان‌های قم و مرکزی شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی اموال مالباختگان تحویل آنها شد.

فرمانده انتظامی استان البرز با بیان اینکه متهمان در ۹ استان کشور اقدام به کلاهبرداری کرده بودند، خاطرنشان کرد: با تکمیل پرونده متهمان برای انجام مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شدند.

پایان پیام/