کشورهای اسلامی انزجار خود را در اهانت به قرآن کریم اعلام کنند
کشورهای اسلامی انزجار خود را در اهانت به قرآن کریم اعلام کنند
آیت الله نوری همدانی، مرجع تقلید شیعیان ضمن محکوم کردن اهانت به قرآن کریم اظهار داشت: سران کشورهای اسلامی و مردم مسلمان باید انزجار خود را نسبت به اهانت قرآن کریم اعلام کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، آیت الله حسین نوری همدانی در دیدار عده‌ای از فضلای حوزه علمیه، ضمن محکوم کردن اهانت به قرآن کریم اظهار داشت: امروز دنیای استکبار بیش از هر زمان دیگری مشغول اسلام ستیزی است و به گمان خود با اهانت به مقدسات می‌تواند به مقصود خود دست بیابد و در این بین سازمان‌های مدعی آزادی و حقوق بشری با سکوت خود فضا را برای این جریان فراهم می‌کنند که سران کشورهای اسلامی و مردم مسلمان به هر نحو ممکن باید انزجار خود را نسبت به اهانت قرآن کریم اعلام بدارند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت فرهنگ افزود: شکی نیست که امروز مردم با مشکلات اقتصادی فراوانی روبرو هستند؛ اما در این بین نباید مسائل فرهنگی کشور به فراموشی سپرده شود و انسان تأسف می‌خورد از اینکه عده‌ای نسبت به مسائل ضد فرهنگی تذکر می‌دهند ولی متولی فرهنگ به راحتی افراد را متهم می‌کند که اینها می‌خواهند جامعه را دو قطبی کنند.

مردم به تفریحات سالم احتیاج دارند

مرجع تقلید شیعیان در ادامه افزود: عده‌ای می‌خواهند اینگونه وانمود کنند که متدینین با شادی مخالف هستند در حالی که اینگونه نیست مردم به تفریحات سالم احتیاج دارند و این وظیفه متولیان فرهنگی کشور است که زمینه‌های این امر را فراهم کنند، البته شادی مردم زمانی محقق می‌شود که مشکلات اقتصادی و معیشتی آنها حل شود.

آیت الله نوری همدانی با اشاره به سخنان رهبری در جمع مسئولان قضائی کشور مبنی بر داشتن خروجی در کار بیان داشت: این سخن ایشان بسیار دقیق بوده است و باید اجرایی شود چون بعضی از مسئولان اجرایی، آمارهایی می‌دهند ولی در جامعه جور دیگر دیده می‌شود.

وی در پایان خاطر نشان کرد: ما وظیفه داریم از اصل نظام و انقلاب و رهبری دفاع کنیم ولی نباید توجیه گر عمل اشتباه فلان مسئول باشیم، هر کسی به مردم و نظام و انقلاب صادقانه خدمت کرد باید حمایت شود هیچ کس حق ندارد مردم را ناامید کند امروز باید همه با هم وحدت داشته باشند، اختلاف بسیار مضر است و در این میان وظیفه ما طلبه‌ها سنگین است ما باید در کنار مردم باشیم و رنج آنها را بفهمیم. بنده به عنوان یک طلبه در حوزه علمیه قم باید عرض کنم از شما می‌خواهم به مردم اطلاع رسانی کنید ما مشکلات آنها را تا حد ممکن اطلاع رسانی می‌کنیم و تذکر می‌دهیم و خودمان هم این مشکلات را درک می‌کنیم.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر