کتاب «پری خاطره‌ها» روانه بازار نشر شد
کتاب «پری خاطره‌ها» روانه بازار نشر شد
کتاب «پری خاطره‌ها» جدیدترین اثر انتشارات کتاب جمکران به قلم «کلر ژوبرت»به چاپ رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، کتاب «پری خاطره‌ها» با موضوع خاطرات دفاع مقدس از سوی واحد ادبیات پایداری انتشارات کتاب جمکران، به قلم «کلر ژوبرت» و با تصویرگری «عاطفه ملکی جو» چاپ و روانه بازار نشر شد.

«کلر ژوبرت» نویسنده نام آشنای کودک با استفاده از خاطرات حسین یزدی فرزند شهید علی‌عباس یزدی از رزمندگان لشکر ۱۷ علی‌بن‌ابیطالب (ع) استان قم کتاب «پری خاطره‌ها» را برای گروه سنی کودک نوشته است. این نویسنده در این کتاب کودکان را در دنیای خیال با پری‌ها همراه و به جبهه می‌برد.

در انتهای این کتاب نیز خلاصه‌ای از زندگی شهید علی‌‎عباس یزدی و تصویر شهید استفاده شده است.

شهید علی عباس یزدی متولد ۱۳۳۰ در روستای نیزار قم بود که در کودکی پدر را از دست داد. این شهید گرامی بعد از هجرت از روستا به قم به همراه مادر و برادر بزرگترش مدتی به شاگردی در نانوایی پرداخت. در سال ۱۳۵۵ با دخترخاله‌اش ازدواج کرد و صاحب دو فرزند دختر و یک پسر شدند. شهید یزدی در عملیات کربلا یک و در سال ۱۳۶۵ به شهادت رسید و فرزند چهارم ایشان بعد از شهادت پدر به دنیا آمد.

حسین یزدی اولین فرزند شهید راوی خاطرات این کتاب است.

کتاب «پری خاطره‌ها» به قلم «کلرژوبرت» و با تصویرگری «عاطفه ملکی جو» به تازگی در ۲۸ صفحه و با قیمت ۳۸هزار تومان تومان توسط انتشارات کتاب جمکران منتشر شده است.

در قسمتی از کتاب می‌خوانیم:

یک روز صبح، پری خاطره‌ها به پری‌های کوچولو گفت: «آماده‌اید بچه‌ها؟ امروز دلم می‌خواهد بروید از رزمنده‌ها خاطره جمع کنید؛ آن‌هایی که وقتی دشمن حمله کرد رفتند با او بجنگند. «پری‌های کوچولو سر تکان دادند. ولی یکی‌شان اخمو شد و گفت: «من از جنگ خیلی بـدم می‌آید.»

پری خاطره‌ها با مهربانی گفــت: «من هم همینطور، پری‌نور جان. رزمنده‌ها هم جنگ را دوست نداشتند. ولی برای دفاع از کشورشان با دشمن جنگیدنـد، تا بچه‌ها باز هم بتوانند با خیال راحت بازی کنند.»

  • منبع خبر : پایگاه اطلاع‌رسانی مسجد جمکران