کتاب «خسته نباشید عمو قاسم» منتشر شد
کتاب «خسته نباشید عمو قاسم» منتشر شد
کتاب «خسته نباشید عمو قاسم» نوشته زنده‌یاد خدیجه بابایی ابرقویی به همت انتشارات کتاب جمکران منتشر شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، کتاب «خسته نباشید عمو قاسم» نوشته زنده‌یاد خدیجه بابایی ابرقویی به همت انتشارات کتاب جمکران منتشر شد.

در این کتاب که برای گروه سنی کودک نوشته شده است سعی شده با تصویرهای جذاب و زیبا کودک را با شخصیت سردار حاج قاسم سلیمانی و مفهوم جنگ و شهادت آشنا کند.

بسیاری از والدین مشتاق هستند فرزندان‌شان درک روشنی از مفهوم شهادت و از خودگذشتگی داشته باشند، نهادینه‌سازی مفهوم شهادت و ایثار در فرزندان صرفاً کار خانواده نیست. در کنار خانواده باید رسانه‌ها، آموزش و پرورش و فضای عمومی نیز در این زمینه فعال باشند. یکی از زمینه‌هایی که می‌توان این مفاهیم را به کودکان آموزش داد تولید کتاب‌های داستانی است.

نویسنده کتاب متأسفانه قبل از چاپ این کتاب همراه با همسرشان «محمد حسین فرج نژاد»، عضو هیئت مدیره انجمن مطالعات فضای مجازی حوزه علمیه قم و از اساتید برجسته سواد رسانه و صهیونیسم پژوهی کشور و سه فرزندشان در یک سانحه رانندگی جان خودشان را از دست دادند.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

– مامان مگر نگفتی جنگ تمام شده است؟ پس چرا عمو قاسم هنوز توی جبهه است؟

مادر لبخند زد و گفت:

– جنگ در کشور  ما تمام شده است اما هنوز در خیلی از کشورهای دیگر جنگ است و آدم‌ بدها بمب می‌ریزند روی سر بچه‌های بی‌گناه.

علی کنترل را از دست مادرش گرفت و گفت:

– عمو قاسم دارد برای نجات بچه‌ها می‌جنگد؟

مادر گفت:

– بله پسرم. عمو قاسم می‌جنگد تا آن‌ها بتوانند مثل ما در آرامش، کارتون تماشا کنند.

علی گفت:

– پس عمو قاسم بچه‌ها را خیلی دوست دارد.

…..

صحبت‌های حاج قاسم تمام شد و علی شبکه کودک را گرفت اما حواسش به کارتون نبود. او دلش می‌خواست از حاج قاسم تشکر کند. نمی‌دانست چه کار باید بکند. کارتون که تمام شد کنترل تلویزیون را به مادربزرگ داد و به اتاقش رفت. کمی فکر کرد و تصمیم گرفت برای حاج قاسم نقاشی بکشد.

«خسته نباشید عمو قاسم» با نویسندگی و تصویرگری خدیجه بابایی ابرقویی در ۱۶ صفحه با شمارگان ۱۰۰۰ نسخه و با قیمت ۳۵ هزار تومان در انتشارات جمکران  در دسترس کودکان قرار گرفته است.

  • منبع خبر : روابط عمومی مسجد مقدس جمکران