کتاب «آیت علم و عمل» یادنامه مرحوم آیت‌الله علوی گرگانی(ره) منتشر شد
کتاب «آیت علم و عمل» یادنامه مرحوم آیت‌الله علوی گرگانی(ره) منتشر شد
کتاب «آیت علم و عمل» یادنامه مرجع فقیدمرحوم آیت‌الله سیدمحمدعلی علوی گرگانی(ره) منتشر شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، کتاب «آیت علم و عمل» مرجع فقید مرحوم آیت‌الله سیدمحمدعلی علوی گرگانی(ره) به کوشش حجه‌الاسلام سیدحسین کشفی در آستانه اولین سالگرد ارتحال آن عالم ربانی در ۶۵۶ صفحه توسط نشر فقیه اهل بیت(ع) منتشر شد.

این کتاب در ۸ فصل تدوین شده است که فصل اول شامل زندگی‌نامه این مرجع فقید و پدر بزرگوارش آیه‌الله حاج سید سجاد علوی است. فصل دوم شامل مصاحبه‌های آیه‌الله علوی گرگانی با مجموعه مستند سعادتمندان (خاطرات و زندگی نامه)، ستاد بزرگداشت آیهالله حاج سید محمد محقق داماد، مجله پاسدار اسلام (درباره امام خمینی«ره» و انقلاب اسلامی) و دفتر تبلیغات اسلامی (درباره دفاع مقدس) است.

فصل سوم این کتاب نیز شامل خاطرات درس‌های اخلاق است که در خلال درس‌های اخلاق به شرح حال بزرگان و ذکر حکایات درس آموز از زندگی آنان پرداخته است و در ۴ عنوان کتاب منتشر شده است.  در این فصل داستان‌هایی که در این چهار کتاب نقل شده و معظم له خود شاهد آن بوده یا با واسطه اساتیدشان نقل می‌کنند آورده شده است.

فصل چهارم با عنوان از نگاه دیگران؛  شامل ۳۰ مصاحبه از شخصیت‌های مختلف حوزوی و منسوبان آیه‌الله علوی گرگانی است و فصل پنجم شامل مقالات علمی است؛ در این فصل ۵ مقاله علمی درباره آثار و نظریات فقهی و اصولی مرجع فقید آمده است.

در فصل ششم پیام‌های تسلیت، در فصل هفتم اشعار و مراثی و در فصل هشتم اسناد و تصاویر مرتبط با آن مرجع فقید گردآوری شده است.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس