کاهش سطوح چمن‌کاری در بلوار شهید سلیمانی قم
کاهش سطوح چمن‌کاری در بلوار شهید سلیمانی قم
پیام جوادیان، مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز قم گفت:کاهش سطوح چمن‌کاری در بلوار شهید سلیمانی در دستور کار قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، پیام جوادیان با اشاره به کاهش سطوح چمن‌کاری در بلوار شهید سلیمانی گفت: با توجه به اینکه بلوار شهید سلیمانی یکی از پرترددترین محور‌های شهر قم بوده و از لحاظ منظر شهری اهمیت بالایی دارد، احداث فضای سبز و نگهداری آن نیز اهمیت بالایی دارد.

او با اشاره به اهتمام سازمان پارک‌ها برای تأمین زیبایی منظر در بلوار شهید سلیمانی گفت: با توجه به اینکه این محور در اصل بستر رودخانه است و محدودیت‌های خاصی در استفاده از گونه‌های گیاهی وجود داشته و باید تا حد ممکن از گیاهان پوششی استفاده‌شده و کاشت درخت در آن ممنوع است و عموماً از پوشش چمن به‌عنوان گیاه پوششی در بخش‌های قدیمی استفاده‌شده است.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم می گوید: با توجه به محدودیت‌های کاشت چمن در شهر و همچنین لزوم زیباسازی محور، تلاش شده با رعایت و لحاظ محدودیت‌های استفاده از گونه‌های گیاهی و توجه به دستورالعمل‌های شرکت آب منطقه‌ای، در بازطراحی محور از گونه‌های گیاهی استفاده‌شده که با عنایت به محدودیت‌ها به زیبایی محور هم توجه شده و سطوح چمن‌کاری کاهش یابد.

او با اشاره به بخش‌های کاشته‌شده در محدوده منطقه سه و هفت گفت:در این بخش‌ها از گیاهان پوششی کم‌آب‌بر استفاده‌شده و در بخش‌های دیگر بازطراحی صورت گرفته و برداشت چمن در حال انجام است تا در آستانه فصل بهار کاشت گونه‌های گیاهی جدید انجام شود.

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان