کاهش ارزش پول ملی باعث ناراحتی مردم است
کاهش ارزش پول ملی باعث ناراحتی مردم است
آیت الله نوری همدانی مرجع تقلید شیعیان در دیدار رئیس مجلس شورای اسلامی، گفت: بیکاری، گرانی و کم ارزش شدن پول ملی از اموری است که باعث ناراحتی مردم شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، آیت الله حسین نوری همدانی امروز در دیدار محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه متاسفانه مردم به لحاظ قدرت خرید دیگر آن توان سابق را ندارند، گفت: بیکاری، گرانی کم ارزشی پول ملی این‌ها اموری هستند که باعث ناراحتی مردم شده است و باید مسئولین امر برای حل این مشکلات و رفع این کمبود‌ها تمام توان و سعی خود را به کار بگیرند.

این مرجع معظم تقلید تصریح کرد: منظور از جمهوری اسلامی، یعنی همین مردم، همانطور که امام فرمودند که اصل همین مردم هستند و باید عنایت و توجه شما به همین مردم باشد که همیشه پشتیبان انقلاب و نظام اسلامی هستند. باید نظام ما در رسیدگی به مردم الگویی مناسب در جهان باشد.

آیت الله نوری همدانی در ادامه با اشاره به مشکلات اقتصادی و کم شدن قدرت خرید مردم خاطر نشان کرد: متاسفانه پول ملی ما کم ارزش شده و قدرت خرید مردم هم کم است، مردم از ما انتظار دارند که مشکلات و نارسایی‌ها را به گوش مسئولین برسانیم.

وی با اشاره به فرمایش امیر مومنان (علیه السلام) به مالک اشتر که فرمونده‌اند «اللهَ اللهَ فِی الطَّبَقَهِ السُّفْلَی مِنَ الَّذِینَ لاَ حِیلَهَ»، گفت: باید توجه داشته باشید بیت المال برای مردم است نباید هیچگونه تبعیضی وجود داشته باید تفاوت‌ها از بین برود و شاهد رفاه و گشایش اقتصادی و ارزانی در سر سفره‌های مردم باشیم.

این استاد سطوح عالی حوزه‌های علمیه، در ادامه با بیان اینکه متاسفانه چیزی از گرانی و مشکلات مردم کم نشده است، تصریح کرد: در این چند سال چیزی ارزان نشده است، باید با همت مضاعف و برنامه ریزی دقیق مشکلات اقتصادی را حل نمود.

آیت الله نوری همدانی با اشاره به نقشه‌ها و توطئه‌های دشمنان علیه نظام مقدس اسلامی افزود: ما باید آنقدر قوی باشیم که دشمنان جرأت نقشه کشی و فکر ضرب زدن به خود راه ندهند. حفظ نظام و یادگار‌های امام و پشتیبانی از رهبری از ضروریات است همانگونه که امام و رهبری مکرر در ملاقات هایشان تاکید کرده اند، حل مشکلات اقتصادی مردم و حفظ ارزش‌های انقلاب و اسلام باید اولویت کار مسئولان باشد چراکه حفظ این انقلاب و نظام با حفظ ارزش‌ها و حل مشکلات مردم میسر است.

این مرجع تقلید تعهد همراه با تخصص را از ضروریات انتصابات مسئولان کشور دانسته و خاطر نشان کرد: مردم از ما گِله‌مند هستند که چرا مشکلات را به مسئولان انتقال نمی‌دهیم، اما مردم باید بدانند که از مشکلات آن‌ها آگاهیم و آن را بیان می‌کنیم، ولی متاسفانه انعکاس داده نمی‌شود.

وی گفت: باید توجه داشت که ما در زمان جنگ به پشتوانه همین مردم در مقابل تمامی دشمنان ایستادیم از این رو عنایت و توجه به این مردم باید سرلوحه تمام کار‌ها باشد امیدوارم در دیدار بعدی این مشکلات حل شده باشد و مردم از اقدامات شما راضی و خوشنود باشند.

  • منبع خبر : خبرگزاری صدا و سیمای استان قم