کاندیدای دهه شصتی هرمزگان در انتخابات خبرگان کیست؟
کاندیدای دهه شصتی هرمزگان در انتخابات خبرگان کیست؟

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از بندرعباس، به تازگی اسامی ۳ نامزد انتخابات مجلس خبرگان رهبری از استان هرمزگان توسط شورای نگهبان اعلام شد. در میان این سه کاندیدا، یک گزینه هرمزگانی حضور دارد. حجت الاسلام والمسلمنی محمد ابراهیمی در سال ۱۳۶۲ در خانواده ای انقلابی، مذهبی و […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از بندرعباس، به تازگی اسامی ۳ نامزد انتخابات مجلس خبرگان رهبری از استان هرمزگان توسط شورای نگهبان اعلام شد.

در میان این سه کاندیدا، یک گزینه هرمزگانی حضور دارد.

حجت الاسلام والمسلمنی محمد ابراهیمی در سال ۱۳۶۲ در خانواده ای انقلابی، مذهبی و قرآنی در شهرستان بشاگرد متولد شد.

پدر وی مرحوم حاج نور محمد ابراهیمی معروف به «حاجی» از مربیان قرآن و مومن، متقی، زاهد، عابد و دارای ویژگی های برجسته اخلاقی بود که منشأ خدمات فرهنگی و قرآنی فراوانی در شهرستان بشاگرد شده بود و تنها شخص غیر روحانی بود که در شهرستان بشاگرد امام جماعت مسجد بوده و مردم به ایشان اقتدا می کردند.

پدر وی در طول دفاع مقدس حدود دو سال  را به صورت  بسیجی و داوطلبانه در جبهه های حق علیه باطل شرکت کرد و در این راه مجروح نیز شد ، اما وی  تا آخرین لحظات از  عمرشیرین خود از منافع مادی ایثارگری در زندگی اش استفاده نکرد.

کتاب «عارفی گمنام از دیار بشاگرد» به قلم آیت الله شیخ محمد ابراهیمی گرد آوردی شده است.

اجداد وی نیز همگی از مربیان قرآن و معروف به تقوی و دوری از مال حرام  بوده اند و در بشاگرد دارای مکتب خانه، شاگردان قرآنی زیادی را تربیت کرده اند.

حجت الاسلام شیخ محمد ابراهیمی قرآن را در دوران کودکی نزد پدر و برادر خویش آموخت و مقطع ابتدائی را در زاد گاهش سپری کرد سپس وارد مدرسه راهنمایی شهید باهنر خمینی شهر شد و همواره در طول دوران تحصیل از ممتازین و نفرات برتر مدرسه بود و با راهنمایی و تشویق پدرش در سال   ۷۷وارد حوزه علمیه صاحب الزمان عجل الله تعالی فرجه الشریف بشاگرد شد و مقدمات و سطح یک را در این حوزه علمیه گذراند.

نبوغ او سبب شد تا وی بتواند از ابتدای طلبگی هر سال دروس سال قبل را به صورت رسمی تدریس کند و در ادبیات عرب و تجزیه و ترکیب به قدری متبحر شود که از طرف مدیریت مدرسه و برخی از اساتید ملقب به مجتهد صرف و نحو شود.

وی در نزد اساتیدی همچون استاد سید محسن مومنی، استاد محمود بکتاشیان(مهدوی)، استاد سید مهدی لواسانی و استاد اسماعیلی به ادامه تحصیل پرداخت و سبب شد در سال ۱۳۸۴ در آزمون کتبی و شفاهی مدرسه فقهی امام محمد باقر علیه السلام ( یکی از بهترین مدارس تخصصی فقه و اصول در  استان قم تحت اشراف آیت الله العظمی شبیری زنجانی دامت برکاته) شرکت کند و موفق به قبولی در این آزمون شود و ۱۱ سال در این مدرسه از بهترین اساتید حوزه علمیه قم با بهترین برنامه های آموزشی و پژوهشی استفاده کند.

پس از گذراندن ۱۱ سال ( ۴ سال سطح و ۷ سال درس خارج) در سال ۱۳۹۴ با مدرک اتمام مقدمات استنباط و اجتهاد از این مدرسه فارغ التحصیل می شود که استعداد ذاتی و پشتکار وی سبب شد در بین این سالها همواره جزء ممتازین این مدرسه و نفرات برتر آن معرفی و بارها موفق به دریافت جایزه افراد برتر این مدرسه شود.

در طول سالیان تحصیل در این مدرسه از تدریس نیز غافل نبوده و موفق می شود مجوز رسمی تدریس سطوح عالی را از مرکز مدیریت حوزه علمیه قم دریافت کند و از سال ۱۳۹۲ تدریس سطوح عالی را رسماً آغاز کرده  که از اساتید معروف سطح و خارج ایشان می توان به آیت الله العظمی شبیری زنجانی، آیت الله العظمی مرحوم فاضل لنکرانی، آیت الله جوادی آملی، آیت الله علیدوست، آیت الله گنجی، آیت الله قائینی، استاد عندلیب همدانی، استاد شمس، استاد تعظیمی فر، استاد میری و استاد سید محمد شبیری را نام برد.

در سال ۱۳۹۴ پس از فارغ التحصیلی از مدرسه مذکور به دعوت آیت الله بنابی به حوزه علمیه بناب(یکی از بهترین حوزه های علمیه کشور ) رفته و یکسال در این حوزه سطوح عالی را تدریس می کند و سپس به دعوت حاج آقای عدالت متولی حوزه علمیه رودان به این حوزه رفته و ۳ سال سطوح عالی را تدریس می کند.

سپس با دعوت برخی از اساتید خود سال ۱۳۹۹ به قم باز گشته و تاکنون مشغول تدریس سطوح عالی و خارج است.

وی کتب و مقالات زیادی را به رشته تحریر در آورده که بعضی از آنها چاپ شده و برخی دیگر آماده چاپ است.

برخی از کتب و مقالات ایشان عبارتند از: رساله فی الایذاء عارفی گمنام از دیار بشاگرد، رساله فی نکاح الجن بحث حول قاعده لا حرج، بحث حول اعتبار الترتیب بین الجانبین فی غسل الجنابه، بحث حول اخذ الاجره علی الواجبات العبادیه بحث حول مبنی الشیخ الانصاری فی الانسداد که در آبان ماه سال ۱۴۰۲ به دعوت برخی از علما و نخبگان استان هرمزگان به عنوان کاندیدای انتخابات مجلس خبرگان رهبری از استان هرمزگان ثبت‌نام کرد و در آزمون علمی اجتهاد فقهای محترم شورای نگهبان با نمره بالا قبول و به عنوان کاندیدای خبرگان رهبری تایید صلاحیت شده است.

پایان پیام/