کاظمی قمی: هیئت قوه قضاییه ایران به‌زودی عازم افغانستان می‌شود
کاظمی قمی: هیئت قوه قضاییه ایران به‌زودی عازم افغانستان می‌شود

– اخبار بین الملل – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «حسن کاظمی قمی» نماینده ویژه ایران در افغانستان در دیدار با «امیرخان متقی» وزیر خارجه طالبان اعلام کرد: به‌زودی هیئتی از طرف قوه قضاییه برای همکاری‌های قضایی و رسیدگی به پرونده‌های افغان‌های محکوم به اعدام به […]

– اخبار بین الملل –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «حسن کاظمی قمی» نماینده ویژه ایران در افغانستان در دیدار با «امیرخان متقی» وزیر خارجه طالبان اعلام کرد: به‌زودی هیئتی از طرف قوه قضاییه برای همکاری‌های قضایی و رسیدگی به پرونده‌های افغان‌های محکوم به اعدام به کابل سفر می‌کند.

بر اساس اطلاعیه منتشر شده توسط وزارت خارجه طالبان، متقی در این دیدار انجام سفرها و ملاقات‌ها هیئت‌های عالی‌رتبه و فنی میان دو کشور را در جهت گسترش تعاملات بین افغانستان و ایران ارزنده خواند و اظهار داشت: دو طرف باید تلاش‌های خود را در راستای گسترش همکاری‌ها و اقدامات عملی افزایش دهند.

کاظمی قمی و متقی در این دیدار همچنین درباره موضوعات مورد علاقه فی مابین افغانستان و ایران گفتگو کردند و بر تقویت هرچه بیشتر روابط و همکاری‌ها در عرصه‌های سیاسی، تجارتی، اقتصادی، فرهنگی و بشردوستانه تأکید کردند.

نماینده ویژه ایران در ادامه نیز درباره سفرهای اخیر هیئت‌های وزارت‌های زراعت و آبیاری، صنعت و تجارت و اداره خط آهن افغانستان به ایران توضیح داد.

متقی در دیدار با نمایندگان مجلس: اجازه نمی‌دهیم دشمنان روابط حسنه افغانستان و ایران را بر هم بزنندعبدالکبیر در ملاقات با نمایندگان مجلس: با ایران اشتراکات زیادی داریم/ امکان توسعه روابط در بخش‌های مختلف وجود داردتهران و کابل در مسیر احیای جاده ابریشم؛ خط آهن ایران-افغانستان-چین محور دیدار مقامات دو کشور