کاظمی قمی: موضوع بازداشت عکاس تسنیم در افغانستان به طور جدی در حال پیگیری است
کاظمی قمی: موضوع بازداشت عکاس تسنیم در افغانستان به طور جدی در حال پیگیری است

– اخبار بین الملل – حسن کاظمی قمی، نماینده ویژه رئیس جمهور در امور افغانستان و سفیر ایران در کابل در گفتگو با خبرنگار سیاست خارجی تسنیم درخصوص پیگیری‌های انجام شده برای آزادی محمد حسین ولایتی، عکاس خبرگزاری تسنیم که توسط طالبان دستگیر شده گفت: ما به طور جدی پیگیری می‌کنیم و بنده دقایقی پیش […]

– اخبار بین الملل –

حسن کاظمی قمی، نماینده ویژه رئیس جمهور در امور افغانستان و سفیر ایران در کابل در گفتگو با خبرنگار سیاست خارجی تسنیم درخصوص پیگیری‌های انجام شده برای آزادی محمد حسین ولایتی، عکاس خبرگزاری تسنیم که توسط طالبان دستگیر شده گفت: ما به طور جدی پیگیری می‌کنیم و بنده دقایقی پیش با کابل و دستگاه‌های اطلاعاتی صحبتی داشتم تا با مقامات در آنجا صحبت شود. به من گفته شد که در حال دنبال کردن این مسئله هستند و ان‌شاالله به زودی به نتیجه خواهد رسید.

وی افزود: حوادثی در افغانستان پیش می‌آید و ما از شب گذشته پیگیر هستیم. قرار شد به من خبر دهند. ان‌شاالله که این مشکل حل خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از تسنیم، محمدحسین ولایتی روز شنبه هفته جاری و در حالی که به‌صورت قانونی و از طریق مرز هوایی و در سفری غیرکاری وارد افغانستان شده بود و مدت ۱۰ روز نیز در کابل حضور داشت، هنگام بازگشت و در فرودگاه کابل بدون هیچ‌گونه توضیح مشخصی بازداشت شده است.

طالبان علی‌رغم پیگیری‌ها هیچ توضیحی ارائه نکرده است که ولایتی را بنا به چه دلیلی بازداشت کرده است.

با توجه به ذهنیت منفی ایرانیان نسبت به مواجهه طالبان با خبرنگاران ایرانی، انتظار می‌رود که این گروه بدون هرگونه معطلی نسبت به آزادسازی محمدحسین ولایتی اقدام کنند.

خضریان: برای آزادی عکاس تسنیم از دست طالبان با وزارت خارجه صحبت کردیم/ ولایتی باید سریعاً‌ آزاد شودطالبان عکاس تسنیم را بازداشت کرد