کارگروه حل مشکلات نابینایان در استان تشکیل می‌شود
کارگروه حل مشکلات نابینایان در استان تشکیل می‌شود
محمدتقی شاهچراغی، استاندار قم گفت: کارگروهی برای حل مسائل و مشکلاتی که نابینایان در این استان با آن‌ها مواجه هستند، با حضور مسئولان مرتبط تشکیل خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، محمدتقی شاهچراغی،استاندار قم امروز در آیین روز جهانی عصای سفید که در فرهنگسرای جوان قم برگزار شد، گفت: کارگروهی برای حل مسائل و مشکلاتی که نابینایان در استان با آن‌ها مواجه هستند، با حضور با حضور مدیرکل بهزیستی و رئیس کانون نابینایان استان تشکیل و مسائل قابل طرح و پیگیری در این جلسه مطرح شود.

وی با تاکید بر تعیین متولی و زمانبندی مشخص برای حل مشکلات نابینایان، ابراز امیدواری کرد: با کمک جامعه نابینایان، مسیر مشخص تعیین و پیگیری جدی و هماهنگ برای حل مسایل انجام گردد.

شاهچراغی با اشاره به این‌که مسایلی که در استان قابل حل باشد بر حسب وظیفه انجام می‌شود، ادامه داد: بعضی مسایل که بضاعت استان پاسخگو نیست و نیازمند همکاری مدیران کشور است، باید به تهران منتقل شود.

استاندار قم تاکید کرد: با توجه در پیش بودن سفر دوم ریاست جمهوری به استان قم، اگر مشکلات نابینایان دسته‌بندی شود، به‌عنوان پیشنهاد در جلسه با حضور رئیس جمهور ارایه خواهد شد.

وی همچنین گفت: در طول یک ماه گذشته جلساتی با حضور رییس سازمان بهزیستی کشور و بنیاد مستضعفان در راستای رفع مشکلات و تامین نیازمندی‌های جامعه نابینایان برگزار شد.برای تامین فضای ورزشی ویژه نابینایان نیز ادارات کل ورزش و جوانان و بهزیستی باید زمین مورد نیاز را تامین کنند.

مهدی پهلوانی،مدیرکل بهزیستی قم نیز در این جلسه گفت: در راستای دستور استاندار و با هدف حل مشکلات نابینایان، کارگروهی تشکیل خواهد شد تا مشکلات به‌واسطه این کارگروه به مسوولان استانی و کشوری منتقل شود.

وی افزود: بر این اساس مشکلات و مسائل برای طرح در کارگروه که با حضور مسوولان برگزار می‌شود، جمع بندی و دسته‌بندی خواهد شد.

اشتغال مهم‌ترین دغدغه نابینایان است

منصور رضوانی، مدیرعامل کانون نابینایان جلوه امید قم نیز دراین جلسه گفت: از مسوولان توقع داریم برای توانمندسازی نابینایان بیش از گذشته تلاش کنند.

وی با بیان این‌که تلاش نابینایان در راستای توانمندی و مثمرثمر بودن است، افزود: کانون جلوه پتانسیل توانمند کردن نابینایان را دارد و در این راستا نیازمند حمایت مسوولان است.

رضوانی با تاکید بر این‌که مجتمع جامعی برای فعالیت نابینایان احداث شود، از استاندار درخواست کرد: مشکلات نابینایان در شورای اداری مطرح شود و مسوولان برای حل مشکلات اقدام نمایند.

وی گفت: اشتغال مهم‌ترین دغدغه نابینایان است تا زندگی عزتمندانه داشته باشند.

مدیرعامل کانون نابینایان جلوه امید قم خواستار احداث سالن ورزشی ویژه نابینایان و صندوق قرض‌الحسنه با منابع کافی برای تامین تجهیزات مورد نیاز این جامعه شد.

۱۵ اکتبر مصادف با ۲۳ مهرماه روز جهانی نابینایان نامگذاری شده‌است.

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان