چرا در جمع آوری سگ های ولگرد دچار بی تصمیمی هستیم؟ جهرمی: در این زمینه دچار خلأ قانونی هستیم، قانون گذار مسیر اجرایی دولت را روشن کند
چرا در جمع آوری سگ های ولگرد دچار بی تصمیمی هستیم؟ جهرمی: در این زمینه دچار خلأ قانونی هستیم، قانون گذار مسیر اجرایی دولت را روشن کند
اینکه عده ای حقوق سگ های هار را دیدند و حق کودک معصوم را ندیدند معمای آزار دهنده این روزهای ماست که ریشه اش در بی قانونی در این زمینه است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از پایگاه خبری ۵۹۸، در روزهای اخیر شاهد کشته شدن دو کودک قمی توسط سگ‌های ولگرد بودیم که با دستور استاندار قم، نهادهای مسئول اقدام به جمع‌آوری سگ‌های ولگرد کردند که با مقابله و ممانعت افرادی تحت عنوان “حامیان حیوانات” روبرو شدند.

اینکه عده ای حقوق سگ های هار را دیدند و حق کودک معصوم را ندیدند معمای آزار دهنده این روزهای ماست که ریشه اش در غرب لیسی های مجازی و بی قانونی در این زمینه است.

این پرسش جدی است که چرا در جمع آوری سگ های ولگرد دچار بی تصمیمی هستیم؟

در همین راستا روزنامه همشهری نوشت که در سال گذشته ۹۰ درصد حیوان گزیدگی ها مربوط به سگ های ولگرد است و ایران در آسیب دیدن از سگ های هار مقام سوم را در دنیا داراست.

در همین خصوص، صبح امروز علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت پس از جلسه هیئت دولت در پاسخ به سئوال خبرنگار ۵۹۸ در خصوص اقدامات و تصمیمات دولت برای جمع‌آوری سگ‌های ولگرد بیان کرد: تا جایی که بنده اطلاع دارم دولت در این خصوص برنامه‌ای را در دستور کار ندارد.

بهادری جهرمی همچنین افزود: در این حوزه نیازمند تصمیم‌گیری قانونگذار هستیم.

وی ادامه داد: قانونگذار بایستی قواعد روشن و مسلمی را در این حوزه وضع کرده تا دولت بتواند مسیر اجرایی خودش را طراحی کند.

در پایان امیدواریم در این خصوص هر چه سریعتر تصمیماتی اتخاذ شود که دیگر از این دست اتفاقات شاهد نباشیم.

  • منبع خبر : پایگاه خبری 598