پیشرفت مناسب پروژه ساخت پارکینگ بنفشه در خیابان آذر قم
پیشرفت مناسب پروژه ساخت پارکینگ بنفشه در خیابان آذر قم
سیدمحمدحسین دهناد، رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای اسلامی شهر قم از پیشرفت مناسب پروژه ساخت پارکینگ عمومی بنفشه به‌ همراه فضای فرهنگی در خیابان آذر قم خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، سیدمحمدحسین دهناد روند پیشرفت پروژه ساخت پارکینگ بنفشه را مثبت ارزیابی کرد و آن را پروژه‌ای شاخص و اساسی در بافت تاریخی استان قم دانست.

رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای اسلامی شهر قم در خصوص پروژه پارکینگ طبقاتی بنفشه در خیابان آذر گفت: فضای پشت بازار بنفشه سابق و میدان کهنه، سال‌های زیادی به‌صورت گودبرداری‌شده رها شده و باعث ایجاد صدماتی برای ساختمان‌های اطراف از جمله بنای تاریخی سرای ملاحسین و مجموعه بازار کهنه شده بود؛ که برای حل این مشکل و با توجه به کمبود فضای پارک و ازدحام ترافیکی این محدوده، تصمیمی مبنی بر احداث پارکینگ در این نقطه گرفته شد.

دهناد افزود: شورای اسلامی شهر نیز با توجه به ظرفیت‌های فرهنگی و و بناهای تاریخی موجود در محدوده، پیشنهاد ایجاد یک فضای باز شهری برای اجرای مراسم‌های آئینی و همچنین استفاده روزمره شهروندان را داد که طراحی‌های این مجموعه در حال انجام است.

وی عنوان داشت: محدوده بافت تاریخی شهر قم، مشکلات و کمبودهای زیادی دارد که این دست پروژه‌ها به حل آن‌ها و بهبود شرایط کمک می‌کند.

پارکینگ طبقاتی و تجاری بنفشه با هزینه‌ای بالغ بر ۶۱۰ میلیارد ریال در خیابان آیت‌الله طالقانی جنب بازار بنفشه در ۳ هزار و ۸۰۰ مترمربع عرصه و با زیربنای ۱۱ هزار و ۴۰۰ مترمربع در سه‌طبقه همکف، منفی دو و منفی یک در دست احداث است.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر