پیش‌بینی ۲۰۰۰ میلیارد تومان بودجه ترافیکی برای سال آینده قم
پیش‌بینی ۲۰۰۰ میلیارد تومان بودجه ترافیکی برای سال آینده قم
سیدمرتضی سقائیان نژاد، شهردار قم با اشاره به اینکه شهرداری قم با افتتاح پروژه‌ها به دنبال امیدآفرینی در جامعه است، گفت: بیش از 2 هزار میلیارد تومان برای مباحث ترافیکی در بودجه سال آینده شهرداری قم پیش‌بینی‌شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، سیدمرتضی سقائیان‌نژاد امروز سه‌شنبه ۱۸ بهمن‌ماه در مراسم افتتاح و بهره‌برداری از ۳۸ پروژه با اعتباری بالغ‌بر ۶ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال که در سالن همایش‌های شهرداری قم برگزار شد، ضمن تبریک ایام‌الله دهه فجر، اظهار کرد: امروز در ایامی هستیم که اتفاقی بزرگ به نام انقلاب اسلامی در کشور رقم خورد.

وی از انسجام و همدلی مردم در زمان پیروزی انقلاب اسلامی یاد کرد و گفت: باید این انسجام به گوش جوانان و نسل جدید برسد و تنها راه‌حل بیان آن به فرموده مقام معظم رهبری، جهاد تبیین است.

شهردار قم با اشاره به اینکه هدف انقلاب اسلامی برقراری عدالت است، عنوان کرد: اگرچه در مسیر انقلاب مشکلاتی ممکن بوده وجود داشته باشد، ولی هدف اصلی و نهایی برقراری عدالت است.

وی نهضت‌های ۱۰۰ ساله تاریخی را مدنظر قرار داد و افزود: این نهضت‌ها به دلیل بحث‌های قومیت‌گرایی و موارد مختلف هیچ‌کدام نتوانستند به نتایج مطلوب برسند.

سقائیان‌نژاد با بیان اینکه هرکدام از این نهضت‌ها هدف والایی را دنبال می‌کردند، مطرح کرد: امام خمینی(ره) ازنظر جایگاه شخصیتی و رهبری با هیچ‌کدام از رهبران نهضت‌های گذشته قابل‌مقایسه نیستند که منجر شد، اقشار مختلف مردم انقلاب اسلامی را همراهی کنند.

وی با اشاره به اینکه تا زمانی که ظلم و استبداد است، مشکل با آمریکا و غرب وجود دارد، خاطرنشان کرد: نفوذ اندیشه‌های بیگانه، تهاجم‌های فرهنگی، انحراف از مسیر اصلی و تجددگرایی افراطی ازجمله آسیب‌های این مسیر است که باید برای نسل جوان تبیین شود.

شهردار قم با تأکید بر اینکه مردم، وحدت و رهبری سه رکن اصلی انقلاب اسلامی هستند، تصریح کرد: اگر مردم با وحدت در میدان حاضر بوده و از فرامین رهبری اطاعت کنند، قطعاً به پیروزی خواهیم رسید.

وی با اشاره به اینکه شهرداری قم با افتتاح این پروژه‌ها به دنبال امیدآفرینی در جامعه است، یادآور شد: امروز مردم نیازمند امید و انسجام هستند و اگر کسی در مسیر ناامیدی جامعه گام بردارد، باید بداند در سپاه دشمن قرار گرفته است.

سقائیان‌نژاد با بیان اینکه عمر ناوگان اتوبوس‌رانی قم به دو سال رسیده است، ابراز کرد: تمام خدمات و فعالیت‌های شهرداری تأثیر مستقیم در زندگی مردم دارد.

وی ادامه داد: افتتاح و بهره‌برداری از ۲۱۸ پروژه در ۱۳ گام از ۲۰ دی‌ماه آغازشده است و تا پایان سال ادامه خواهد یافت.

شهردار قم با اشاره به اینکه بیش از ۲ هزار میلیارد تومان برای مباحث ترافیکی در بودجه سال آینده شهرداری قم پیش‌بینی‌شده است، اذعان کرد: تمام این مباحث برای افزایش امیدآفرینی در جامعه است.

  • منبع خبر : روابط عمومی شهرداری قم