پیام تسلیت آیت‌الله شبیری زنجانی به دنبال درگذشت آیت‌الله موسوی درچه‌ای
پیام تسلیت آیت‌الله شبیری زنجانی به دنبال درگذشت آیت‌الله موسوی درچه‌ای

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، در پی درگذشت آیت‌الله سید محمد موسوی درچه‌ای، آیت‌الله‌ شبیری زنجانی در تماس تلفنی با فرزند آن مرحوم، فقدان این استاد حوزه علمیه اصفهان را به بیت مکرم و فرزندان عالم و جمیع شاگردان و مستفیدان ایشان تسلیت گفت و برای […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، در پی درگذشت آیت‌الله سید محمد موسوی درچه‌ای، آیت‌الله‌ شبیری زنجانی در تماس تلفنی با فرزند آن مرحوم، فقدان این استاد حوزه علمیه اصفهان را به بیت مکرم و فرزندان عالم و جمیع شاگردان و مستفیدان ایشان تسلیت گفت و برای بازماندگان صبر جمیل و برای آن عالم فقید، غفران الهی را از خداوند متعال طلب کرد.

سید محمد موسوی در اول شهریور ۱۳۲۱ شمسی در خانواده‌ای متدین در درچه دیده به جهان گشود. تحصیلاتش را از مکتب‌خانه‌ای در زادگاهش آغاز و علوم متداول و قرآن را نزد پدرش سید علی موسوی آموخت.

آن مرحوم از سن ده سالگی وارد حوزه علمیه قم شد و مقدمات سطوح عالی حوزه را از  آیاتی چون آیت الله اراکی، حسن زاده آملی، سید رضاصدر، شهید مرتضی مطهری و..فرا گرفت.

در دوران جوانی نیز مدت کوتاهی در حوزه علمیه نجف به تحصیل مشغول بود؛ داماد آیت‌آلله مشکوه و باجناق آیت الله شمس آبادی بود؛ در حوزه های علمیه قم و اصفهان به تدریس فقه و اصول مشغول بود و از سال ۱۳۷۶ و سن ۵۰سالگی وارد خمینی شهر شد و سال‌ها توفیق اقامه نماز جماعت در مسجد ملامحسن واقع در محله شمس آباد خوزان را بر عهده داشت.

از وی چهار فرزند به یادگار مانده که آیت الله سید باقر موسوی هم اکنون در فقه و اصول مشغول تدریس هست و از علمای مشهور و به نام قم به شمار می‌روند.

پایان پیام/۷۸۰۲۳