پیام استاندار قم در سالگرد شهادت گروه سرود دانش‌آموزی
پیام استاندار قم در سالگرد شهادت گروه سرود دانش‌آموزی
سیدمحمدتقی شاهچراقی، استاندار قم طی پیامی در سالگرد شهادت گروه سرود دانش آموزی تصریح کرد: این بزرگ‌مردان کوچک با هنرشان پیام‌رسان انقلاب اسلامی بودند و نام پرافتخار این دانش‌آموزان هنرمند شهید به عنوان سند عزت، سرافرازی، پایمردی و استقامت ملت بزرگ ایران و قم حماسه‌آفرین برای همیشه در یادها جاودانه خواهد ماند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، سیدمحمدتقی شاهچراغی استاندار قم به مناسبت سالروز شهادت گروه سرود دانش آموزی مدرسه قطب راوندی در بمباران هوایی دشمن در سال ۶۵ پیامی صادر کرد. متن پیام به این شرح است:

به نام خدا

سال ۶۵ سال ناکامی رژیم بعثی و حامیان غربی‌اش در جبهه هاست که پس از شکست‌های متوالی با بمباران هوایی شهرها و به شهادت رساندن تعداد زیادی از مردان و زنان و کودکان بی‌دفاع این سرزمین به دنبال تضعیف روحیه مدافعان این مرز و بوم بودند؛ اما اول بهمن سال ۶۵ یادآور یک حادثه تلخ، تکان‌دهنده و فراموش‌نشدنی در تاریخ انقلاب اسلامی است.

روزی که حمله وحشیانه هواپیماهای دشمن بعثی به مینی‌بوس حامل گروه سرود دانش‌آموزان مدرسه علامه قطب راوندی، جنایتی هولناک را رقم زد و منجر به شهادت جمعی از دانش آموزان مظلوم و بی‌دفاع این خطه شد.

بزرگ‌مردان کوچکی که با هنرشان پیام‌رسان انقلاب اسلامی بودند و امروز نام پرافتخار این دانش‌آموزان هنرمند شهید به عنوان سند عزت، سرافرازی، پایمردی و استقامت ملت بزرگ ایران و  قم حماسه‌آفرین برای همیشه در یادها جاودانه خواهد ماند.

حال در سی و ششمین سالگرد این حادثه غم‌انگیز و بر اساس فرمایشات رهبر معظم انقلاب در دیدار با دست‌اندرکاران کنگره ملی شهدای استان مبنی بر بهره‌مندی از هنر و تولیدات هنری برای انتقال پیام شهیدان به نسل‌های مختلف، بر همه ما به ویژه مسئولان فرهنگ و هنر، هنرمندان متعهد و رسانه‌ها حفظ و ترویج و تکثیر یاد و خاطره و روش و منش همه شهدا و به‌ویژه مظلومیت این هنرمندان انقلابی و دانش‌آموزان شهید امری ضروری است.

اینجانب ضمن ابراز تاسف از این ضایعه اسفناک، یاد و خاطره آن سبکبالان آسمانی و همه دانش‌آموزان و فرهنگیان شهید استان قم را گرامی داشته و با آرزوی علو درجات برای این عزیزان،  اعتلا و سربلندی روزافزون ایران اسلامی را از درگاه ایزد منان مسالت دارم.

سید محمد تقی شاهچراغی

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس