پرداخت ۵ میلیارد تومان برای بیمه و سلامت مددجویان قم
پرداخت ۵ میلیارد تومان برای بیمه و سلامت مددجویان قم
محمد ابراهیم نعیمی، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان قم از پرداخت حدود 5 میلیارد تومان برای بهداشت، درمان و بیمه افراد تحت حمایت خبر داد و گفت: با بیمه‌هایی که توسط کمیته امداد پرداخت شده امسال 99 نفر از مددجویان بازنشسته شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، محمد ابراهیم نعیمی، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان قم، با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه ما می خواهیم اگر فردی در خانواده ای مریض شد، بیش از رنج مریض داری رنج دیگری نداشته باشد، اقدامات اداره درمان کمیته امداد استان قم را نیمه نخست امسال تشریح کرد.

وی با اشاره به اینکه در ۶ ماهه نخست امسال بالغ بر سه میلیارد تومان برای فرانشیز هزینه های درمانی ویزیت، دارو، آزمایش، سونوگرافی، سی تی اسکن، ام آر آی، بستری، فیزیوتراپی، تخت طبی، تشک مواج، ویلچر و پوشینه به بیماران نیازمند پرداخت شده است گفت: ۵۹۰ بیمار زمین گیر، زخم بستر و سونداژ نیز ماهیانه از کمک هزینه ۲۵۰ هزار تومانی بابت نگهداری، بهره مند می شوند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان قم با بیان اینکه این نهاد، یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان، سرانه بیمه ۷۰۳ نفر از مددجویان را در نیمه نخست امسال پرداخت کرده است افزود: با همین بیمه پردازی‌ها در سالجاری ۹۹ نفر از افراد تحت حمایت بازنشسته شدند.

وی توزیع ۸۰۰ سبد بهداشتی به ارزش ۴۰۰ میلیون تومان بین بیماران صعب العلاج را خاطرنشان و اظهار کرد: در نیمه نخست امسال سهمیه کودکان بهره مند از سرانه ۱۲۵ هزار تومانی سوء تغذیه از ۲۰۰ نفر به ۴۰۰ نفر افزایش یافته است.

  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد