پرداخت ۱۱۵ میلیارد تومان تسهیلات حمایت از مشاغل توسط بنیاد علوی در قم
پرداخت ۱۱۵ میلیارد تومان تسهیلات حمایت از مشاغل توسط بنیاد علوی در قم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، مهدی قربانی‌کرم مسئول نهاد آبادانی و پیشرفت بنیاد علوی استان قم، امروز در نشست خبری تشریح اقدامات این نهاد در استان قم، که در سالن جلسات این بنیاد برگزار شد، طی سخنانی اظهار کرد: بنیاد علومی نزدیک به ۲ سال است […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، مهدی قربانی‌کرم مسئول نهاد آبادانی و پیشرفت بنیاد علوی استان قم، امروز در نشست خبری تشریح اقدامات این نهاد در استان قم، که در سالن جلسات این بنیاد برگزار شد، طی سخنانی اظهار کرد: بنیاد علومی نزدیک به ۲ سال است که در استان قم دایر شده و در این مدت اقدامات بسیاری انجام داده است. فعالیت‌های ما به صورت مشارکتی است و به‌تنهایی در موضوعی ورود نمی‌کنیم.

وی ادامه داد: توزیع خدمات گوناگون‌ در راستای محرومیت‌زدایی، اشتغال‌زایی، جلوگیری از بروز آسیب‌های اجتماعی و… بخشی از اقدامات ما طی یک سال اخیر بوده است.

قربانی‌کرم تصریح کرد: در یک سال گذشته با مشارکت کمیته امداد امام‌ خمینی(ره) و اداره‌کل بهزیستی قم موفق شدیم ۱۱۵ واحد برای محرومین و معلولین آماده کنیم. همچنین در روستاها نیز ۵۵ واحد مسکن ساخته شد.

مسئول نهاد آبادانی بنیاد علوی استان قم خاطرنشان کرد: در سال ۱۴۰۱ در بخش توزیع لبنیات مجموعا ۱۹ هزار بسته لبنیاتی بین خانواده‌های هدف توزیع شد که از این بین ۱۲ هزار بسته سهم خانوار تحت پوشش کمیته امداد، ۵ هزار بسته خانواده‌های تحت پوشش بهزیستی و سایر بسته‌ها بین گروه‌های مردمی توزیع شد.

قربانی کرم ابراز کرد: همچنین در بخش حمایت از مشاغل خانوادگی، اعتباری بالغ بر ۱۱۵ میلیارد تومان به متقاضیان واجد شرایط پرداحت شده است. حدود ۸۰۰ نفر درخواست وام در راستای ایجاد مشاغل خانوادگی داشتند که به هرکدام ۱۵۰ میلیون تومان پرداخت شد.

وی در ادامه بیان کرد: یکی دیگر از اقداماتی که به صورت مستقل طی ۳ ماه اخیر انجام شده است، ۲۴۰ نفر به همراه خانواده‌هایشان که مشهد اولی هستند با هزینه بنیاد به مشهد مقدس اعزام شدند.

قربانی‌کرم توضیح داد: همچنین ۴۰۰ نفر نیز در اربعین گذشته با هزینه بنیاد به صورت کاملا رایگان در کربلای معلی حاضر شدند.

وی در ادامه گفت: یکی دیگر از اقداماتی که انجام گرفته در بخش توسعه و تجهیز مدارس و مساجد در سطح استان قم است، طی یک سال اخیر ۳۰ مسجد و مدرسه توسعه و تجهیز شده‌اند.

قربانی کرم خاطرنشان کرد: در سفر چند روز پیش که رئیس بنیاد مستضعفان به استان قم داشت مصوب شد ۱۰۰ میلیارد تومان به استان اختصاص داده شود، از این اعتبار مبلغ ۵۰ میلیارد تومان تحت عنوان وام‌های معیشتی تا سقف ۴۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

مسئول نهاد پیشرفت بنیاد علوی استان قم افزود: در ادامه ۳۰ میلیارد تومان نیز به بحث توسعه و تجهیز محلات مانند ساخت مدرسه، مسجد، خانه بهداشت، سالن ورزشی، پروژه‌های عمرانی و… اختصاص یافت.

قربانی‌کرم گفت: ۲۰ میلیارد باقی مانده نیز به طور مساوی بین کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی تقسیم می‌شود که آن‌ها در ردیف‌های مختلف به توزیع خدمت می‌پردازند.

وی در پایان گفت: برای سال جدید نیز برنامه‌های متنوعی در زمینه‌های مختلف داریم که به لطف خدا ان‌شاءلله با تلاش همکارانم در گروه‌های جهادی خدمات بسیاری به خانواده‌های عزیز نیازمندان ارایه می‌شود.

پایان پیام/۷۸۰۳۸