ابراهیم سانی خانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم، ضمن تبریک میلاد حضرت فاطمه الزهرا(س)، اظهار داشت: ظرف یک سال گذشته با همکاری سمن‌های ورزشی و وزارت ورزش و جوانان اقدامات خوبی در حوزه جوانان انجام شده است. وی ادامه داد: قم باتوجه به ظرفیتی که دارد توانسته فعالیت‌های حوزه جوانان، خانواده و […]

ابراهیم سانی خانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم، ضمن تبریک میلاد حضرت فاطمه الزهرا(س)، اظهار داشت: ظرف یک سال گذشته با همکاری سمن‌های ورزشی و وزارت ورزش و جوانان اقدامات خوبی در حوزه جوانان انجام شده است.

وی ادامه داد: قم باتوجه به ظرفیتی که دارد توانسته فعالیت‌های حوزه جوانان، خانواده و سبک زندگی ایرانی اسلامی را در سطح کشور اجرایی کند، برای مثال ابتدای آذرماه به مدت ۳ روز میزبان هشتمین اجلاس شبکه ملی سازمان‌های مردم نهاد با موضوع سبک زندگی ایرانی و اسلامی در قم بودیم.

مدیرکل ورزش و جوانان گفت: ادارات کل ورزش و جوانان در سطح کشور از سوی وزارتخانه مأمور شده‌اند تا امر ازدواج را برای جوانان تسهیل سازند، ما نیز در این اداره کل در استان قم در راستای ترویج این سنت حسنه برنامه‌ریزی‌های مختلفی انجام داده‌ایم؛ برای مثال از ابتدای سال جاری تا به امروز حدود ۷۰۰ کارگاه آموزشی با موضوع ازدواج در قم برگزار شده است.

سانی خانی تصریح کرد: فعالیت‌های ما در حوزه جوانان در چند محور تقسیم‌بندی شده است؛ افزایش جمعیت، ازدواج آسان، سبک زندگی ایرانی اسلامی، مسکن، اشتغال، مشاوره‌های رایگان پیش از ازدواج و… بخشی از محورهای فعالیت همکاران بنده در معاونت جوانان است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان قم با اشاره به آمار وام‌‌های ازدواج پرداخت شده در استان، تشریح کرد: حدود ۱۲ هزار نفر از ابتدای سال تا به امروز درخواست وام ازدواج داشتند که براساس آخرین آماری که داریم ۸ هزار و ۹۵۰ فقره از آن‌ها پرداخت شده است، درحال حاضر استان قم رتبه هفتم را در بحث پرداخت وام ازدواج در کشور دارد.

سانی خانی بیان کرد: با پیگیری استاندار قم درتلاش هستیم باقی افراد در صف را تا پایان سال پرداخت کرده تا جزوه استان‌های برتر در این حوزه باشیم، از زوجین عزیز تقاضا داریم برای اینکه سریع‌تر تسهیلات ازدواجشان را دریافت کنند به سمت بانک‌های کمتر شناخته شده رفته چون این بانک‌ها صف انتظار کمتری دارند.

وی در ادامه با اشاره به افتتاح اولین مرکز جامع ازدواج، خانواده و جمعیت کشور در قم، عنوان کرد: این مرکز برای اولین بار زیر نظر وزارت ورزش و جوانان در مجموعه ورزشی پیامبراعظم(س) ۲۳ آذرماه سال جاری افتتاح شد، در این مرکز سالن عقدی طراحی شده که به صورت رایگان در اختیار زوجین عزیز قرار خواهد گرفت.

سانی خانی در پایان گفت: علاوه بر اتاق عقد، مشاوره‌های رایگان پیش از ازدواج نیز توسط مشاورین سطح بالا ارائه داده می‌شود. همچنین معاونت جوانان ما و مدیر این مرکز جامع ازدواج با تفاهم‌نامه‌هایی که با مجموعه‌های مختلف امضا کرده‌اند هزینه‌های ازدواج را بسیار کاهش داده‌اند.

پایان پیام/۷۸۰۳۰