پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی در قم به متقاضیان آغاز شد
پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی در قم به متقاضیان آغاز شد
وحید وزیری راد، مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی قم گفت: پس از تخصیص اعتبارات لازم، روند پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی به متقاضیان در استان آغاز شده‌است و در این زمینه از ابتدای سال‌جاری تاکنون ۳۱۸ نفر برای دریافت ۳۲۶ میلیارد ریال تسهیلات مورد نظر خود به بانک‌های عامل استان معرفی شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، وحید وزیری راد بیان داشت: در مجموع امسال ۱۰۳ میلیارد تومان تسهیلات مشاغل خانگی برای قم درنظر گرفته‌شده‌است که پرداخت این میزان تسهیلات به طور حتم موجب افزایش حجم اشتغال و توسعه کسب‌وکارهای خرد در این استان خواهد شد.

وی افزود: با تعیین و تخصیص میزان اعتبارات مورد نیاز برای پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی در قم، این تسهیلات توسط بانک‌های توسعه تعاون، بانک رفاه، پست بانک، بانک ملی، بانک صادرات، بانک تجارت، بانک ملت و بانک قرض الحسنه مهر ایران به متقاضیان انجام می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین در زمینه معرفی متقاضیان دریافت تسهیلات مشاغل خانگی در قم، دستگاه‌های اجرایی مختلفی همچون اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، اداره کل صنعت، معدن و تجارت، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد شهید و امور ایثارگران استان نیز،‌ به وظیفه خود عمل می‌کنند.

وزیری راد گفت: وضعیت پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی توسط بانک‌های عامل استان را به صورت مستمر رصد می‌کنیم و تلاش داریم با همراهی دستگاه‌های اجرایی و بانک‌های یاد شده، روند پرداخت این تسهیلات به متقاضیان با سرعت بیشتری انجام شود.

وی همچنین تاکید کرد: یکی از مهمترین عوامل برای رشد مشاغل خانگی در استان قم، ایجاد نمایشگاه‌ها و مراکز فروش مستقیم محصولات تولید شده توسط فعالان این عرصه است که در همین رابطه برنامه‌های متنوعی را برای کمک به فروش بیشتر آنها تدارک دیده‌ایم.

گفتنی‌است علاوه بر پیگیری روند پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی، ارائه مشاوره‌های تخصصی به فعالان عرصه مشاغل خانگی،‌ برگزاری نمایشگاه و بازارچه محلی به‌منظور ارائه محصولات مشاغل خانگی و تلاش برای افزایش سقف اعتبارات در این بخش، اجرای طرح‌ همکاری با جهاد دانشگاهی در راه توانمند سازی اقتصادی زنان سرپرست خانواربهره مند از تسهیلات مشاغل خانگی و بازاریابی برای فروش بیشتر محصولات تولیدی ایشان نیز در دستور کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سایر دستگاه‌های اجرایی متولی این حوزه در استان است.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایرنا