پذیرایی موکب امامزادگان قم از نزدیک به یک میلیون زائر سامرا
پذیرایی موکب امامزادگان قم از نزدیک به یک میلیون زائر سامرا

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم، حجت‌الاسلام والمسلمین عباس اسکندری با اشاره به فعالیت موکب امامزادگان قم المقدسه در ایام اربعین در شهر سامرا کشور عراق اظهار کرد: این موکب از یک تا هجدهم شهریورماه فعال […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم، حجت‌الاسلام والمسلمین عباس اسکندری با اشاره به فعالیت موکب امامزادگان قم المقدسه در ایام اربعین در شهر سامرا کشور عراق اظهار کرد: این موکب از یک تا هجدهم شهریورماه فعال بود و به مدت ۱۸ روز خدمت‌رسانی به زائران را در دستور کار داشت.

پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم

وی افزود: در مجموع ۳ هزار وعده صبحانه، ۷ هزار پرس ناهار، ۱۰ هزار وعده شام، دو هزار میان وعده صبحانه، دو هزار بسته میان وعده عصر و ۱۴ هزار لیوان شربت نعنا و زعفران به صورت روزانه میان زائران توزیع شده است.

پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم با بیان اینکه در طول برپایی موکب امامزادگان قم در سامرا ۲۱۶ هزار بسته آب بسته‌بندی بهداشتی به صورت خنک در بین زائران توزیع شده است گفت: چهار هزار و ۵۰۰ کارتن آب بهداشتی برای این موکب خریداری شده بود که توزیع روزانه ۲۵۰ کارتن در دستور کار قرار داشت.

پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم

وی ادامه داد: همه عوامل و دست اندرکاران موکب تلاش کردند وعده‌های اصلی و میان وعده‌ها را از بهترین مواد غذایی و به صورت کاملا بهداشتی تهیه کنند به صورتی که از انواع میوه‌ها، نان، لبنیات و حتی غذاهای سنتی ایرانی هم استفاده شد.

پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم

اسکندری ادامه داد: در طول ۱۸ روز برپایی این موکب، ۵۴ هزار وعده صبحانه و ۳۶ هزار میان وعده صبح، ۱۲۶ هزار پرس ناهار و ۷۲ هزار میان وعده عصر، ۱۸۰ هزار پرس شام و ۲۵۲ هزار لیوان شربت تهیه و در اختیار زائران حسینی قرار گرفته است.

پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم تصریح کرد: به این ترتیب به صورت روزانه ۵۲ هزار وعده پذیرایی و در طول ۱۸ روز برپایی موکب، ۹۳۶ هزار وعده و میان وعده غذایی و آب، در بین زائران توزیع شده است.

پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم

پایان پیام/۷۸۰۲۳