پای ظرفیت معارفی قم به صورت جدی در رسانه ملی باز شود
پای ظرفیت معارفی قم به صورت جدی در رسانه ملی باز شود
محمدحسین کشکولی، مدیر شبکه قرآن و معارف سیما اظهار داشت: ما تلاش کردیم که تولید برخی از برنامه ها در قم اتفاق بیفتد و در حال حاضر شبکه های رسانه ملی تعامل مستقیمی با مراکز و مؤسسات پژوهشی در قم دارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، مدیران گروه های معارفی شبکه های صدا و سیما در قالب شورای معارف صدا و سیما با آیت الله سیدمحمد سعیدی در سالن محراب حرم مطهر بانوی کرامت دیدار کردند.

محمدحسین کشکولی مدیر شبکه قرآن و معارف سیما در این دیدار اظهار کرد: در دوران تحول سازمان صدا و سیما چند اولویت را در حوزه معارفی پیش روی خود قرار دادیم و مهمترین اولویت که دستور مستقیم رئیس صدا و سیما به بنده است این است که پای ظرفیت معارفی قم به صورت جدی در رسانه ملی باز شود.

وی افزود: ما تلاش کردیم که تولید برخی از برنامه ها در قم اتفاق بیفتد و در حوزه کارشناسی معارف، چهره های جدید را از حوزه علمیه قم شناسایی کنیم و در حال حاضر شبکه های رسانه ملی تعامل مستقیمی با مراکز و مؤسسات پژوهشی در قم دارند.

مدیر شبکه قرآن و معارف سیما با بیان اینکه کار جدید رسانه ملی تولید کارهای نمایشی کوتاه است، گفت: اقدام بعدی ما بردن دوربین از تهران به مناطق دور دست برای استفاده از ظرفیت های معارفی مانند مناسک و مراسم مناسبتی از جمله مراسم عاشورا، آیین های عزاداری و محافل قرآنی در استان ها است.

وی با بیان اینکه مهمترین و مؤثرترین محصول رسانه، فیلم و سریال است، گفت: یکی از دغدغه های ما تولید سریال های فاخر قرآنی و معارفی است که هزینه های بالایی دارد و نیازمند تصویب بودجه در مجلس است و مجلس نیز در این زمینه دغدغه دارد.

کشکولی با بیان اینکه هم اکنون مهمترین درخواست‌های مردمی پخش مجدد فیلم های فاخر معارفی است، گفت: حجم زیادی از درخواست های مردمی برای ماه مبارک رمضان پخش مجدد سریال یوسف است که نشان دهنده استقبال مردم از این نوع سریال ها است از این رو الان سریال سلمان فارسی در دست تولید است ولی هزینه تولید این سریال ها زیاد است.

وی افزود: در رسانه ملی یک قرارگاه قرآنی و معارفی با محوریت شبکه قرآن و معارف سیما شکل گرفته تا تمام بخش های سازمان صدا و سیما در حوزه معارفی همسو شود.

مدیر شبکه قرآن و معارف سیما در ادامه با تشکر از مجموعه فرهنگی حرم حضرت معصومه سلامالله علیها که در ایام اربعین میزبان صدا و سیما و شبکه های ملی بودند، گفت: امیدواریم بتوانیم در آینده نیز همکاری بیشتری با حرم مطهر داشته باشیم و برنامه های معارفی حرم را در شبکه های ملی پوشش دهیم.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر