وزیر کشور: پروژه قطار سریع‌السیر اصفهان ـ قم ـ تهران را نیمه‌کاره رها نمی‌کنیم
وزیر کشور: پروژه قطار سریع‌السیر اصفهان ـ قم ـ تهران را نیمه‌کاره رها نمی‌کنیم

– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از اصفهان، احمد وحیدی شامگاه امشب در نشست با فرمانداران، شهرداران و رؤسای شوراهای اسلامی شهرهای بزرگ استان اصفهان با تأکید بر جلب رضایت مردم، اظهار داشت: شهرداری‌ها و رؤسای شوراهای شهر وظیفه جلب رضایت مردم را برعهده دارند. […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از اصفهان، احمد وحیدی شامگاه امشب در نشست با فرمانداران، شهرداران و رؤسای شوراهای اسلامی شهرهای بزرگ استان اصفهان با تأکید بر جلب رضایت مردم، اظهار داشت: شهرداری‌ها و رؤسای شوراهای شهر وظیفه جلب رضایت مردم را برعهده دارند.

وی ادامه داد: با نگاه به سیمای شهر می‌توانیم نوع نگرش مدیریت شهری حاکم را متوجه شویم از این رو نگاه به شهر از لحاظ کالبدی، مبلمان شهری و مسائل زیبایی شناختی دارای اهمیت است.

وزیر کشور دو مبنای نشاط و پویایی را در شهر ضروری دانست و عنوان کرد: در راستای تحقق این دو مبنای مهم شهرداران و دهیاران باید به صورت فوق‌العاده برنامه‌ریزی داشته و تلاش کنند.

وی در خصوص پدیده حاشیه نشینی، اظهار کرد: این پدیده باید مهار، مدیریت، اصلاح و رفع شود از این رو مسئله مهم این است که در حوزه حاشیه نشینی طرح داشته باشید.

وحیدی ادامه داد: انتظار می‌رود شهرداری‌ها و رؤسای شوراهای اسلامی شهرها برای حاشیه‌نشینی برنامه و پیشنهاد داشته باشند.

وی عنوان کرد: نقش شهرداری‌ها در سلامت اداری نیز مهم است باید مردم احساس کنند در شهرداری ها و شوراهای اسلامی شهرها منابع شفاف و روشن هزینه می‌شود.

وزیر کشور افزود: شفاف‌سازی درآمد و هزینه‌ها راهی برای جلب اعتماد مردم است از این رو جلوی گلوگاه‌های فساد گرفته شود.

وی تأکید کرد: خدمات‌دهی به مردم با سرعت و بدون صرف زمان‌های غیرمعمول انجام شود. از طرفی مهم است که همه به مرکز خدمات یکپارچه در دولت بپیوندند.

وحیدی خاطرنشان کرد: ضروری است در اماکن عمومیِ در اختیار شهرداری ها مسائل اخلاقی، عفاف و حجاب رعایت شود. شرط ارائه خدمات، رعایت قانون از جمله حجاب است.

وی با تأکید بر نوآوری و خلاقیت در شهر و روستا گفت: در این حوزه استفاده از صنایع دستی به منظور کمک به اقتصاد خانواده‌ها و ایجاد نشاط، خلاقیت و نوآوری در چهره شهرها مورد استفاده قرار بگیرد.

وزیر کشور در خصوص روابط شهرداران، دهیاران و رؤسای شوراهای اسلامی شهر‌ها با مردم عنوان کرد: ایجاد رابطه نزدیک با مردم بسیار مهم است این مهم مورد تأکید مقام معظم رهبری و ریاست محترم جمهوری نیز هست.

وی با اشاره به ایجاد فرهنگ شهری، گفت: با فرهنگ‌سازی صحیح می‌توان شهر را قانون‌مند اداره کرد. یکی از مسایل مهم که نیازمند فرهنگ سازی است بحث پسماند است که اگر تفکیک از مبدا انجام شود با مشکلات بعدی مواجه نخواهیم شد.

وحیدی درخصوص قطار سریع‌السیر اصفهان_قم_تهران نیز گفت: این پروژه ظرفیت‌های فناورانه بسیاری دارد که باید به انجام برسد از طرفی نباید اجازه دهیم این پروژه نیمه‌کاره رها شود زیرا با نگاه بلندمدت، کشور ما به حمل و نقل سریع نیاز دارد.

وی افزود: باید فناوری این پروژه را بومی کنیم، شرکت‌های خصوصی فعال در این زمینه می‌توانند این کار را انجام دهند، بنابراین حتماً در سطح ملی پیگیر اجرای آن خواهم شد.