وزارت جهاد کشاورزی واسطه‌های پخش محصولات را حذف کند
وزارت جهاد کشاورزی واسطه‌های پخش محصولات را حذف کند
آیت الله نوری همدانی یکی از مراجع تقلید گفت: متاسفانه بیشتر زحمت را کشاورزان و باغداران می‌کشند اما به دلیل نبود سازوکار مناسب در توزیع و پخش و همچنین نبود قیمت‌گذاری عادلانه بیشترین استفاده به واسطه و دلالان می‌کنند از این رو باید یکی از اولویت‌های وزارت جهاد کشاورزی حذف واسطه‌ها باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، مرجع جهان تشیع پیش از ظهر امروز در دیدار با سیدجواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی که در بیت آیت‌الله نوری همدانی انجام شد، با اشاره به گستردگی فعالیت‌های وزارت جهاد کشاورزی و اهمیت موضوع امنیت غذایی اظهار کرد: مسئولیت شما بسیار مهم است چرا که شما در کنار سفره مردم حضور دارید از این رو باید تمامی سعی و تلاش شما در جهت بهبود سبد غذایی و در دسترس بودن مایحتاج مردم انجام گیرد، و مردم در تامین مایحتاج خود دچار مشکل نباشند.

وی در ادامه توجه به سلامت محصولات کشاورزی و دامداری را بسیار مهم خواند و افزود: باید با آموزش‌های مناسب و برنامه ریزی های دقیق کاری کرد تا فرآورده‌ها و محصولات کشاورزی از سلامت کامل برخورد باشند.

آیت‌الله نوری همدانی یکی از ابزارهای مهم در خنثی کردن تحریم‌های ظالمانه دشمنان را ترویج کشاورزی دانست و خاطرنشان کرد: باید در این امور از علوم روز و تجربه‌های گذشته به خوبی استفاده کرد و از کشاورزان و باغداران زحمتکش حمایت و مشکلات آن‌ها را رفع کرد.

وی در ادامه با اشاره به کمبود آب و بارش کم در این چند سال افزود: با توجه به کمبود آب در کشور و کاهش بارندگی‌ها، باید الگوی کشت مناسب بر اساس اقلیم مناطق مختلف طرح‌ریزی شود تا از شرایط موجود بیشترین استفاده برده شود.

آیت‌الله نوری همدانی یکی از اقدامات مهم در حمایت از تولید و کشاورزان را حذف واسطه و دلالان عنوان کرد و گفت: متاسفانه بیشتر زحمت را کشاورزان و باغداران می‌کشند اما به دلیل نبود سازوکار مناسب در توزیع و پخش و همچنین نبود قیمت‌گذاری عادلانه بیشترین استفاده به واسطه و دلالان می‌کنند از این رو باید یکی از اولویت‌های وزارت جهاد کشاورزی حذف واسطه‌ها باشد.

وی ریشه کنی فقر را از برنامه‌های اصلی اسلام بیان کرد و افزود: مسئولان امر باید برای ریشه کنی فقر و گرسنگی که خواسته اسلام است تمام سعی و تلاش خود را بکار گیرند. امام راحل همواره به رفع نیاز مستضعفان و برخورداری مردم از آسایش و فراوانی نعمت و حل مشکلات آحاد ملت عنایت ویژه‌ای داشتند از این رو باید توجه به مردم که همواره پشتیبان نظام و انقلاب بوده و هستند سرلوحه کارها قرار گیرد و کمبودها و مشکلات آن‌ها حل شود.

  • منبع خبر : پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر آیت‌الله نوری همدانی