ورودی‌های شهر قم در مسیر ساماندهی
ورودی‌های شهر قم در مسیر ساماندهی
مجید متین‌فر، معاون شهرسازی و معماری شهرداری قم از انجام طرح‌های مطالعاتی و طرح جامع برای ساماندهی ورودی‌های شهر قم خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، مجید متین‌فر معاون شهرسازی و معماری شهرداری قم با اشاره به اهمیت تدوین نقشه راهی مشخص برای ساماندهی مبادی ورودی شهر قم اظهار کرد: وحدت رویه و ارائه آمار‌ها باید مشخص باشد تا دچار تناقضات نشویم.

او با بیان اینکه همه مبادی ورودی شهر قم به‌غیراز جاده قدیم اصفهان دارای طرح مطالعاتی است، افزود: دو محور نیز در چند ماه گذشته مطالعات آن به اتمام رسیده است که ورودی سمت جعفریه دارای مصوبه شورای برنامه‌ریزی استان بوده و در سال‌های گذشته انجام‌شده است.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری قم با تأکید بر اینکه چندین تقاطع غیرهمسطح برای این ورودی‌ها توسط مشاور پیش‌بینی‌شده است، تصریح کرد: در این ساماندهی‌ها توجه به هویت بخشی شهر قم موردتوجه قرار گرفته است.

او با اشاره به اهمیت توجه به المان‌های هویت‌ساز و نورپردازی‌های مشخص به‌عنوان طرح کوتاه‌مدت در ساماندهی‌ها، یادآور شد: طرح جامعی برای ساماندهی مبادی‌ها به‌ویژه ورودی از سمت تهران توسط شهرداری قم تدوین‌شده که نیاز به همراهی دیگر دستگاه‌ها دارد.

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان