– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، حسن بابایی رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در مراسم واگذاری اسناد واحدهای صنعتی قم با اشاره به پیش رو بودن استان قم در زمینه حدنگاری زمین‌ها و املاک گفت: ۱۰۰ درصد منابع طبیعی استان تثبیت […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، حسن بابایی رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در مراسم واگذاری اسناد واحدهای صنعتی قم با اشاره به پیش رو بودن استان قم در زمینه حدنگاری زمین‌ها و املاک گفت: ۱۰۰ درصد منابع طبیعی استان تثبیت و منتج به صدور سند شده است و حدود ۶۰ درصد از اراضی کشاورزی نیز تثبیت شده است و امیدواریم تا ۶ ماه آینده اتمام حد نگاری اراضی کشاورزی را داشته باشیم.

وی استان قم را جز سه استان برتر کشور در تمام حوزه‌های ثبتی دانست و به واگذاری هزار و ۴۳۸ سند واحد‌های تولیدی مستقر در شهرک‌های صنعتی قم اشاره کرد و گفت: موضوع ثبت و صدور اسناد مالکیت این واحد‌ها جز اهداف ما در سازمان قرا گرفته است چرا که ما معتقدیم اگر می‌خواهیم در بحث تحقق شعار سال گام برداریم اولین اقدام برا واحد‌های صنعتی آنست که دغدغه دریافت تسهیلات را برای آن‌ها برطرف کنیم.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با بیان اینکه هر بانکی بای ارائه تسهیلات به فعالان اقتصادی نیازمند یک وثیقه است گفت: برنامه ریزی‌هایی انجام داده ایم و امیدواریم تا ۶ ماه آینده تمام واحد‌های صنعتی بدون معارض را سنددار کنیم و با حمایت دادگستری استان در پایان سال اتمام اسناد واحد‌های صنعتی در قم را جشن بگیریم.

صدور اسناد تک برگ واحد‌ها تولیدی شهرک شکوهیه پس از ۲۶ سال

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قم در بخش دیگر این مراسم با اشاره به رسالت شرکت شهرک‌ها در خصوص فراهم آوردن زیرساخت‌ها برای استقرار واحد‌های صنعتی و تلاش برای احیا واحد‌های راکد و برطرف کردن مشکلات آن‌ها گفت: در حال حاضر بیش از ۵۰۰ درخواست ثبت واحد صنعتی در شهرک‌های استان داریم که به دلیل محدودیت‌هایی همچون محدودیت زمین نتوانستیم این درخواست‌ها را اجابت کنیم.

 روح الله ابراهیمی اقدام صورت گرفته در خصوص صدور اسناد تک برگ مالکیت برای واحد‌های صنعتی را مهم و مطلوب عنوان کرد و افزود: تا پیش از این مراسم حتی یک سند تک برگ هم در شهرک‌های صنعتی استان نداشتیم و تنها در سال ۱۴۰۲ برای ۵۱۰ هکتار از زمین‌های شهرک شکوهیه سند تفکیکی دریافت کرده اند.

وی پروسه صدور سند مالکیت را در گذشته پیچیده دانست و گفت: گلنگ احداث شهرک شکوهیه در سال ۱۳۷۶ به زمین زده شد که ما امروز پس از ۲۶ سال موفق شدیم اسناد تک برگ برخی از واحد‌ها را بگیریم.

صدور ۳۸ هزار سند در سال جاری در استان قم

مدیر کل اسناد و املاک استان قم نیز در این مراسم از صدور ۳۸ هزار سند در سال جاری در سطح استان خبر داد و گفت: اسنادی که امروز واگذار شدند فقط در حوزه واحد‌های صنعتی است و در حال حاضر با توجه به پیگیری قرارداد‌های حدنگاری می‌توانیم بگوییم که استان قم در این خصوص در وضعیت بسیار مطلوبی قرار دارد.

وی با اشاره به احصا فرایند‌ها برای کاهش رفت و آمد مردم به ادارات، یکی از مشکلات مربوط به این حوزه را ثبت درخواست متقاضیان عنوان کرد و گفت: اداره کل املاک و اسناد استان این آمادگی را دارد که نقشه‌های املاک مردم اعم از مسکونی، زراعی و تولیدی را به صورت رایگان برداشت کند.

وی افزود: لازم است در این خصوص متقاضیان به منظور ثبت تقاضا با شرکت‌های ثبت اسناد در شهر‌های بزرگ؛ و همچنین بنیاد مسکن در شهر‌های زیر ۲۵ هزار نفر همکاری کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از تسنیم، در این مراسم ۹۳۸ فقره سند در واحد‌های صنعتی شهرک شکوهیه و ۵۰۰ فقره سند در شهرک صنعتی ثامن با مجمع ۵۱۹ هکتار صادر و در اختیار واحد‌های تولیدی قرار گرفت.