واکنش حجت‌الاسلام مؤمنی به توهین سلبریتی‌ها به ملت و ارتش
واکنش حجت‌الاسلام مؤمنی به توهین سلبریتی‌ها به ملت و ارتش
حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید حسین مؤمنی، یکی از خطبای معروف کشور گفت: مشهورهای بی مصرفی که به ملت و ارتش ایران توهین می‌کنند، بدانند که به آغوش ابرقدرت‌هایی که به فرزندان سرطانی و بیماران پروانه‌ای رحم نکرده و آن‌ها را نیز تحریم کرده‌اند، هیچ اعتمادی نیست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید حسین مؤمنی شب گذشته در محفل معارفی حرم مطهر در شبستان امام خمینی(ره)، ضمن تأکید بر اهمیت شناخت خداوند متعال و تلاش برای فهم آیات الهی تصریح کرد: بر کسانی که باورشان متزلزل شده لازم است، تا قرآن کریم را نه به‌عنوان معجزه و کتاب وحیانی، بلکه برای یک‌بار هم که شده به‌عنوان پرفروش‌ترین کتاب جهانی مطالعه و معانی آن را مرور کنند تا شاهد تجلی آیات الهی در مسیر بندگی باشند.

وی به ایجاد و تقویت دلگرمی‌ها و قوت قلب‌ها در رجوع به آیات الهی اشاره کرد و ابراز داشت: قران کریم می‌فرماید؛ «… وَلِلَّهِ خَزَائِنُ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ …» آیه ۷ سوره منافقون، گنج زمین و آسمان نزد خداوند متعال است و بس؛ در بیان نورانی پیامبر اعظم، انسان بدبخت کسی است که آخرت خود را برای آبادانی دنیا بفروشد.

سخنران حرم مطهر بانوی کرامت در اشاره به انواع لذت‌های دنیایی، معنویت را لذت‌بخش‌ترین موهبت دنیا توصیف کرد و با تأکید بر این که بدبخت‌ترین انسان‌ها کسانی هستند که آخرت خود را برای دنیای دیگران تباه می‌سازند، اظهار داشت: انسان همواره باید توجه داشته باشد که اگر فعل و عملکردش باعث خوشحالی و خرسندی دشمنان خداست، در طریق کسب رضایت الهی نیست.

وی با تأکید بر این که بدبخت‌ترین افراد خود را در دامن دشمنان ملت ایران رشد می‌دهند، اظهار داشت: کسانی که آخرت خود را به‌راحتی برای رسیدن به دنیا تباه می‌کنند، حتی به دنیای خودشان نیز نخواهند رسید؛ «وَلِلَّهِ مُلْکُ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ وَاللَّهُ عَلَى کُلِّ شَیْءٍ قَدِیرٌ»، هرچه در اسمان و زمین است، از آن ذات اقدس الهی است.

مؤمنی تاریخچه‌ای از دشمنی خودباختگان در همدستی با دشمنان انقلاب و ملت ایران ارائه کرد و گفت: امام حسین (ع) در حدیثی می‌فرمایند؛ «اَیّهَا النّاسُ! إِنّ اللّهَ جَلّ ذِکْرُهُ مَا خَلَقَ الْعِبَادَ إِلاّ لِیَعْرِفُوهُ، فَإِذَا عَرَفُوهُ عَبَدُوهُ فَإِذَا عَبَدُوهُ اسْتَغْنَوْا بِعِبَادَتِهِ عَنْ عِبَادَهِ مَا سِوَاهُ»؛ لذا انسان اگر خدا را بشناسد، خدا را عبادت خواهد کرد و از رهگذر شناخت خداوند متعال است که انسان و از پرستش غیر او بی‌نیاز شود.

وی در ادامه ضمن اشاره به فرازهایی از آیه شریفه ۱۲۹ سوره توبه تصریح کرد: چشم‌ها را باید باز کرد؛ چرا که با توکل و اعتماد به ذات اقدس الهی کارها پیش می‌رود؛ انسان اگر فقط در مقابل خداوند متعال سر تعظیم و کرنش فرو آورد و دین خدا را یاری کرد؛ قطعاً خداوند متعال او را یاری می‌کند.

سخنران حرم مطهر بانوی کرامت افزود: «وَ مَنْ یَتَّقِ اللَّهَ یَجْعَلْ لَهُ مَخْرَجا ِ وَ یَرْزُقْهُ مِنْ حَیْثُ لا یَحْتَسِبُ»، کسی که نسبت به خداوند متعال معرفت کسب کند و در خانه خدا سر تعظیم داشته باشد، از رهگذر بندگی خداوند متعال هیچگاه خود را نیازمند غیر الله نخواهد یافت.

مؤمنی ضمن تصریح بر این نکته که اگر کاسه نیاز را نزد خداوند متعال دراز کنیم، نیازمند هیچ مخلوقی نخواهیم شد، اظهار داشت: زهرای مرضیه (س) ، برای نزول برکات و سرازیری نعمات الهی، کسب آرامش قلب و دورشدن قلب از تپش اضطراب و نگرانی و رهایی انسان از اشتباهات روزگار، بر بندگی و پرستش خداوند متعال تأکید می‌کنند.

سخنران محفل معارفی حرم مطهر تصریح کرد: حضرت فاطمه (س) می‌فرمایند؛ «مَن أصعَدَ إلَى اللّه ِ خالِصَ عِبادَتِهِ أهبَطَ اللّه ُ إلَیهِ أفضَلَ مَصلَحَتِهِ»؛ هرکسی بی‌پیرایه بندگی خدا کند، خداوند متعال بالاترین و بهترین مصلحت‌ها را به سمت او سرازیر خواهند نمود.

وی با بیان این که در بیان فاطمه زهرا (س)، امیرالمؤمنین علی(ع) در هر دو عنوان همسر و مولی موردتوجه قرار گرفته است، اظهار داشت: با این که زهرا(س) در مدتی کوتاه و بعد از رحلت رسول‌الله(ص) با ابتلائات سختی چون؛ فقدان پدر، غربت و بی‌کسی امام، غرب همسر و تنزل شخص و شخصیت در جریان سقیفه، محاصره اقتصادی با غصب فدک، ابتلائات جسمی در اثر هجوم به خانه و… مواجه شدند؛ همواره بهترین بندگی خداوند را متجلی ساختند و هیچ شکوه ای در حمد و ثنای الهی نداشتند.

این استاد حوزه در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به توهین‌های وقیحانه وطن‌فروشان نسبت به ملت ایران، اظهار داشت: مشهورهای بی مصرفی که به ملت ایران و ارتش سرزمینمان توهین می‌کنند، بدانند که به آغوش ابرقدرت‌هایی که به فرزندان سرطانی و بیماران پروانه‌ای ملت رحم نکرده، آنها را نیز تحریم کرده‌اند اعتمادی نیست. این در حالی است که جوانان غیور ملت ایران مبتنی بر توکل به خداوند متعال به تکنولوژی پاسمان بیماران پروانه‌ای دست‌یافته، به تولید انبوه رسانده‌اند.

مؤمنی به توهین‌های وقیحانه خودباختگان اجنبی‌پرست علیه ملت ایران اشاره کرد و اظهار داشت: خودفروختگانی که در دامان دشمنان اسلام و انقلاب خوش‌رقصی می‌کنند، بدانند که آه پدر و مادرهای شهدا و فرزندان شهدا گریبان‌گیر شما خواهد شد.

  • منبع خبر : روابط عمومی آستان مقدس حضرت معصومه(س)