واحدهای سنگ‌کوبی ضلع جنوبی شهر قم جا به‌جا می‌شوند
واحدهای سنگ‌کوبی ضلع جنوبی شهر قم جا به‌جا می‌شوند
محمدحسین بازگیر، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم گفت: واحدهای سنگ‌کوبی ابتدای جاده اراک حدفاصل امامزاده شاه جمال(ع) تا بیمارستان امام رضا(ع) پس از انجام مقدمات لازم، به شهرک تخصصی منتقل خواهند شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، محمدحسین بازگیر در جلسه کارگروه انتقال واحدهای آلاینده استان قم با اشاره به وجود برخی واحدهای آلاینده در بافت مسکونی شهر قم گفت: توسعه و گسترش شهر قم به ویژه در ضلع جنوبی، موجب همجواری برخی واحدهای آلاینده با مناطق مسکونی شده است.

وی با اشاره به اقدامات اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم در راستای ساماندهی واحدهای آلاینده پیرامون شهر، خاطرنشان کرد: طبق تصریح ماده ۱۴ قانون هوای پاک، مراکز آلاینده صنعتی، تولیدی، معدنی، خدماتی، عمومی و کارگاهی که فعالیت آنها در مناطق مسکونی سلامت ساکنان آن مناطق را به خطر بیاندازند، باید منتقل شوند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم در ادامه افزود: صنایعی همچون گچ، آهک و سنگ کوبی‌ها که در مناطق مسکونی شهر قم واقع شده اند، علاوه بر ایجاد آلودگی هوا و آلودگی صوتی، منظر شهر قم را نیز بر هم زده و نازیبا ساخته اند که باید برای رفع این معضل اقدامات اساسی انجام شود.

وی در پایان با اشاره به در نظر گرفتن شهرک تخصصی برای انتقال این واحدها از پیرامون شهر قم، بر ضرورت تسریع در این امر تأکید کرد و گفت: واحدهای سنگ کوبی ابتدای جاده اراک حدفاصل امامزاده شاه جمال(ع) تا بیمارستان امام رضا(ع) پس از انجام مقدمات لازم، منتقل خواهند شد.

  • منبع خبر : روابط عمومی اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان قم