هیئات مذهبی با تبیین و روشنگری موجب افزایش مشارکت در انتخابات شوند
هیئات مذهبی با تبیین و روشنگری موجب افزایش مشارکت در انتخابات شوند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، سید مرتضی سقائیان‌نژاد صبح امروز در نشست شهردار قم با مسئولین شورای هیئات مذهبی و مسئولین هیئات منتخب شهر قم که در سالن جلسات رضوان شهرداری قم برگزار شد، با اشاره به اینکه خدمات شهری در سفره مردم خودش را نشان […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، سید مرتضی سقائیان‌نژاد صبح امروز در نشست شهردار قم با مسئولین شورای هیئات مذهبی و مسئولین هیئات منتخب شهر قم که در سالن جلسات رضوان شهرداری قم برگزار شد، با اشاره به اینکه خدمات شهری در سفره مردم خودش را نشان می‌دهد، مطرح کرد: اگر یک روز نظافت شهری، حمل‌ونقل عمومی، آرامستان‌ها و… تعطیل باشند، زندگی مردم مختل خواهد شد.

شهردار قم با بیان اینکه هر شب بیش از ۳ هزار نفر نظافت شهری را انجام می‌دهند، عنوان کرد: بودجه شهرداری از عوارض مردم تأمین می‌شود و نوع کار شهرداری خدمت‌رسانی است.

وی با اشاره به اینکه نوع اقدامات شهرداری با منافع مردم درگیر است، خاطرنشان کرد: برای احداث یک خیابان باید منازل برخی از مردم تخریب شود و بنابراین ناراحتی‌هایی به وجود می‌آید.

سقائیان‌نژاد با بیان اینکه بیش از ۴ هزار وانت‌بار در سطح شهر فعال بودند، تصریح کرد: با اقداماتی که انجام شده است این افراد به همراه دست‌فروشان به مناطق خاص منتقل شدند.

وی با اشاره به اینکه تلاش ما بر این بوده است که امور شرعی را در این مسیر رعایت کنیم، یادآور شد: در دوره‌های گذشته هیچ برنامه مشخصی برای شهر قم نداشتیم و این شهر درگیر محرومیت‌های پیش از انقلاب بوده است.

شهردار قم با بیان اینکه از سال ۱۳۹۴ با دید برنامه محوری اقداماتی در استان قم رقم خورد، ابراز کرد: برنامه نخست از سال ۱۳۹۴ تا سال ۱۳۹۹، برنامه دوم تا سال ۱۴۰۴ و برنامه سوم تا سال ۱۴۱۴ بوده است.

وی با اشاره به اینکه در این برنامه‌ها ۳۵ تقاطع وجود داشت که ۲۲ مورد آن تکمیل شده است، بیان کرد: همچنین برخی از خیابان‌های قم مانند عماریاسر و شهیدان برقعی بیش از ۵۰ سال رها شده بودند که امروز در مسیر احداث قرار دارند.

سقائیان‌نژاد با بیان اینکه سرانه فضای سبز قم را افزایش داده‌ایم، اظهار داشت: امروز مباحثی مبنی بر استفاده از آب شرب در فضای سبز مطرح است که باید بگوئیم در تمام فضاهای سبز خارج از شهر از پساب استفاده می‌شود و در داخل شهر نیز از چاه‌های آب بهره می‌بریم.

وی با اشاره به اینکه استفاده از آب شرب از ۶۰ درصد به ۱۷ درصد رسیده است، مطرح کرد: آب منطقه‌ای باید ۸ حلقه چاه دیگر را در اختیار شهرداری قرار دهد تا میزان استفاده از آب شرب را به صفر برسانیم.

شهردار قم با بیان اینکه ۳۸۰ پلاک با استفاده از زمین‌های ۴۸ هکتاری در فاز ۵ عماریاسر تملک شده است، عنوان کرد: همچنین ۱۳۲ مغازه در مقابل قبرستان نو قرار داشته است که توافقات ۸۰ مورد آن انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه نقش هیئات و خیرین در این مسیر بی‌بدیل بوده است، خاطرنشان کرد: تا امروز نیز در برنامه‌های مختلف حضور هیئات مذهبی و خیرین توانسته بسیاری از مشکلات را رفع کند.

سقائیان‌نژاد با بیان اینکه سال گذشته نیمه شعبان به سمت ملی شدن حرکت کرد، تصریح کرد: باید اقدامات به‌گونه‌ای پیش برود که مردم قم بدانند میزبان نیمه شعبان هستند و هیئات مذهبی در این مسیر اثرگذار هستند.

وی با اشاره به اینکه بلافاصله پس از نیمه شعبان، انتخابات را خواهیم داشت، یادآور شد: هیئات مذهبی می‌توانند با تبیین و روشن گری خود افزایش مشارکت مردمی در انتخابات را داشته باشند.

شهردار قم با بیان اینکه در شهرداری به دنبال گسترش سرمایه‌های اجتماعی هستیم، ابراز کرد: تا پایان ۱۴۰۴ باید ۵۰۰ دستگاه اتوبوس در سطح شهر قم داشته باشیم که به مردم سرویس‌دهی داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه خط A مترو قم کاملاً تکمیل شده است، بیان کرد: مسئولیت تأمین واگن با وزارت کشور است و اگر امروز واگن داشته باشیم، می‌توانیم متروی قم را راه‌اندازی کنیم.

سقائیان‌نژاد با بیان اینکه برای نیمه شعبان امسال نیازمند بسیج هیئات مذهبی هستیم، اظهار کرد: باید اقدامات نیمه شعبان باشکوه و در شأن حضرت حجت(عج) باشد.

پایان پیام/۷۸۰۴۸