به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم احمد وحیدی وزیر کشور شب گذشته در جلسه ستاد تسهیلات زائرین نیمه شعبان که در سالن جلسات مسجد مقدس جمکران برگزار شد، اظهار داشت: توفیق شد در این مسجد مقدس حاضر شده تا مشکلات و نیازمندی‌های شهر قم و مسجد جمکران […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم احمد وحیدی وزیر کشور شب گذشته در جلسه ستاد تسهیلات زائرین نیمه شعبان که در سالن جلسات مسجد مقدس جمکران برگزار شد، اظهار داشت: توفیق شد در این مسجد مقدس حاضر شده تا مشکلات و نیازمندی‌های شهر قم و مسجد جمکران را برای حضور بیشمار زائرین امام زمان(عج) در نیمه شعبان بررسی کنیم.

وی افزود: پیشنهاد بنده این است رفع مشکلات را به درون مسجد برده و ابتدا مشکلات زائرین را در داخل مسجد حل کنیم.

وزیر کشور تصریح کرد: تامین سرویس های بهداشتی را دستور کار خواهیم داد تا به زودی تعیین تکلیف شود، باتوجه به زمان اندکی که داریم امسال با همان سرویس‌های سیار پیش خواهیم برد تا برای آینده سرویس‌های بهداشتی دائمی ساخته و مستقر شوند.

وحیدی تاکید کرد: پذیرایی از زائرین داخل مسجد باید به شکل مناسب انجام شود، لذا متولی این موضوع نیازمندی‌های خود را فورا لیست کرده تا با پیگیری استاندار قم این موضوع حل شود.

وی اشاره کرد: باتوجه به درخواستی که سازمان آب و فاضلاب استان قم مبنی بر مشکلات آبرسانی در این مسجد داشتند، با حمایت وزیر نیرو حدود ۶ کیلومتر لوله جهت انتقال آب به زودی عملیاتی خواهد شد.

وزیر کشور در ادامه گفت: تامین چادر و پتو از موارد دیگر مطرح شده در این جلسه بود، با همکاری و مشارکت سازمان هلال احمر حدود ۱۰۰ هزار پتو و چادر تامین خواهد شد.

وحیدی با اشاره به تامین امنیت زائرین نیمه شعبان گفت: تامین امنیت زائرین و رفاه آن‌ها از مهم‌ترین اهداف ماست، از نیروی انتظامی و سپاه درخواست داریم با آگاهی و هوشیاری کامل در این چند روز امنیت زائرین را تامین کنند.

پایان پیام/۷۸۰۳۰