همایش نهضت تفسیر قرآن کریم در قم برگزار شد
همایش نهضت تفسیر قرآن کریم در قم برگزار شد
همایش بزرگ نهضت تفسیر قرآن کریم ویژه مبلغان طرح آرامش بهاری و ضیافت الهی 1402 به میزبانی استان قم برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، همایش بزرگ نهضت تفسیر قرآن کریم در امام‌زادگان و بقاع متبرکه کشور ویژه مبلغان طرح آرامش بهاری و ضیافت الهی ۱۴۰۲، در سالن همایش‌های امام‌زاده سیدعلی(ع) قم برگزار شد، در این همایش بیش از ۵۰۰ نفر از مبلغان اعزامی و برخی مدیران و مسئولان اوقاف و امور خیریه حضور داشتند.

سخنران ابتدایی همایش حجت‌الاسلام والمسلمین هادی شفیع‌زاده مدیرکل اعزام مبلغ سازمان اوقاف بود؛ او با اشاره به هم اندیشی صورت گرفته در اداره کل اعزام مبلغ سازمان اوقاف گفت: مقرر شده است که ۱۱ کارگروه تخصصی در این زمینه تشکیل شود که تاکنون ۴ مورد از آنها شکل گرفته و به این ترتیب و در آینده نزدیک، اعزام مبلغان به صورت عمومی صورت نمی‌گیرد بلکه آیین‌نامه‌ای تدوین شده که بر اساس آن مبلغان به صورت تخصصی تربیت و اعزام شوند.

شفیع‌زاده از آغاز فرآیند شکل‌گیری کارگروه‌های تفسیر و مشاوره خبر داد و گفت: هر کدام از مبلغان باید با توجه به علاقه و استعداد خود، در یکی از این ۱۱ کارگروه شرکت کنند ضمن اینکه دوره‌های آموزشی آینده هم بر اساس موضوع کارگروه‌ها برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه اخلاق، عقاید، احکام و مسائل اجتماعی و فرهنگی را می‌توان بر اساس آیات قرآن بیان کرد گفت: آقای قرائتی مبتکر عقایدگویی قرآنی است، متفاوت با عقایدگویی گذشته و منطبق بر کلام وحی؛ در مورد اخلاق نیز همینگونه است اینکه خداوند چه نوع اخلاقی را مد نظر داشته و فضائل و رذائل اخلاقی در قرآن کدامیک هستند.

شفیع‌زاده قصه‌گویی قرآنی را مورد توجه قرار داد و خاطرنشان کرد: در قرآن کریم با فراوانی موضوعات و مفاهیم روبرو هستیم به نحوی که هزاران دقیقه می‌توان در مورد قرآن و مفاهیم آن سخن گفت بدون اینکه به تکرار بیفتیم.

استاد تفسیر قرآن کریم افزود: مخاطب‌شناسی بر اساس گروه‌های سنی، جنسیت، شغل و وضعیت‌های اجتماعی و تحصیلی و فرهنگی برای بیان معارف قرآنی ضروری است.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس