هم‌اندیشی حلقه‌های میانی حوزه تعلیم و تربیت در قم برگزار شد
هم‌اندیشی حلقه‌های میانی حوزه تعلیم و تربیت در قم برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم، نخستین هم‌اندیشی حلقه‌های میانی فعال در حوزه تعلیم و تربیت با محوریت ۲۰ مجموعه قرارگاهی و عملیاتی تربیت محور و با حضور قائم مقام سازمان تبلیغات اسلامی و مدیران ارشد فرهنگی استان […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم، نخستین هم‌اندیشی حلقه‌های میانی فعال در حوزه تعلیم و تربیت با محوریت ۲۰ مجموعه قرارگاهی و عملیاتی تربیت محور و با حضور قائم مقام سازمان تبلیغات اسلامی و مدیران ارشد فرهنگی استان قم برگزار شد.

در ابتدای این نشست، حجت‌الاسلام والمسلمین مرتضی شعبان‌زاده مدیرکل تبلیغات اسلامی استان به ۵ محور تحولی برنامه سه ساله این اداره کل در سال‌های۱۴۰۰، ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ اشاره کرد و گفت: کمک به شکل‌گیری نهضت جهاد تربیت با تمرکز بر تربیت نوجوان تراز از طریق مانع‌زدایی و پشتیبانی و حمایت از تاسیس ۲۰ مجموعه شاخص تربیت محور در استان، بسترسازی به منظور شکل‌گیری نهضت جهاد تبیین در استان با تمرکز بر تربیت و حمایت از فعالان فرهنگی و مجموعه‌های فعال در عرصه جهاد تبیین از جمله این برنامه‌ها بوده است.

وی گفت: شکل‌گیری نهضت پیشرفت بانوان استان با تمرکز بر سازماندهی و شکوفاسازی ظرفیت کنشگری بانوان و دختران کنشگر دهه هشتادی و…، تعالی حکمرانی مردمی از طریق آموزش فناوری‌های اجتماعی و ارتقای بینش و مهارت‌های عملی در عرصه حکمرانی فرهنگی به فعالان و تشکل‌های مردمی و فرهنگی استان و همچنین تعالی مناسبت‌های دینی و انقلابی و ملی با تقویت هویت گفتمانی مناسبت‌ها و گسترش کمی مخاطبان برنامه‌های مناسبتی در استان مورد توجه اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم است.

حجت‌الاسلام والمسلمین روح‌الله حریزاوی قائم مقام سازمان تبلیغات اسلامی نیز در این نشست از ابتکار عمل صورت گرفته در برگزاری هم اندیشی و اهتمام به تقویت حلقه‌های میانی تربیت‌محور، تقدیر کرد و در خصوص آینده این حرکت‌ و الزامات اثربخش سازی برنامه‌های این مجموعه‌ها نکاتی بیان کرد.

تاکید بر تعریف ارتباط بین حلقه‌های میانی تربیت محور با ماموریت جهاد تبیین از مهم‌ترین نکات قائم مقام سازمان تبلیغات اسلامی بود.

در این نشست طرح‌های تربیتی مختلف مشتمل بر الگوها و نمونه‌های کار تربیتی مربی‌محور، مسجدمحور، امام‌محور، مدرسه‌محور، مخاطب‌محور و تشکیلات‌محور از طریق ۲۰ مجموعه تربیتی ارائه شد.

در پایان این نشست بر تداوم گفتگوهای تخصصی و استمرار هم افزایی مجموعه‌های تربیت محور و بهره‌مندی از زیرساخت‌های اردویی و آموزشی و نرم‌افزاری یکدیگر تاکید شد.

پایان پیام/۷۸۰۳۴