هشدار سخنگوی شورای شهر قم برای دلالی زمین
هشدار سخنگوی شورای شهر قم برای دلالی زمین
روح‌اله امرالهی ، سخنگوی شورای اسلامی شهر قم با تاکید نسبت به عدم تغییر در محدوده شهری قم، از دلالی و فریب شهروندان در خرید اراضی با کاربری‌های دیگر هشدار داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، روح‌اله امرالهی در گفتگو با خبرنگاران، با اشاره به مصوبه اخیر شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در خصوص تفویض، تصویب طراحی بلوار پیامبر اعظم (ص) به کمیسیون ماده ۵ استان قم اظهار کرد: در مصوبه اخیر این شورا صرفا طراحی بلوار پیامبر اعظم (ص) به کمیسیون ماده ۵ استان قم تفویض شده است.

او ادامه داد: مطالب منتشر شده در خصوص تغییر محدوده شهری ذیل این مصوبه به‌هیچ عنوان مطرح نبوده و در واقع هیچ‌گونه تغییر محدوده‌ای در کمیته‌های زیرمجموعه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران و کمیسیون‌های مرتبط در استان قم مورد بررسی و در دستور کار نیست.

امراللهی افزود: از شهروندان محترم خواهشمندیم، از خریداری زمین‌های خارج از محدوده جدا خودداری نموده و از مالکین نیز خواهشمندیم از تفکیک بدون ضابطه که مشکلات متعددی برای شهروندان محترم ایجاد کرده است، پرهیز نمایند.

سخنگوی شورای اسلامی شهر مقدس قم با اشاره به کاربری مشخص حریم‌های شهری تاکید کرد: غالب زمین‌های خارج از محدوده شهری، کاربری کشاورزی دارند و تغییر کاربری این زمین‌ها در دستور کار مراجع استانی و کشوری نیست.

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان