نگذاریم دشمنان از آن سوی مرزها بر دل و جان جوانان ما تاثیر بگذارند
نگذاریم دشمنان از آن سوی مرزها بر دل و جان جوانان ما تاثیر بگذارند
آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری ، رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به ناآرامی‌ها و اغتشاشات اخیر گفت: نباید به دشمنان اجازه دهیم تا از آن سوی مرزها بر دل و جان جوانان ما تأثیر بگذارند، بلکه با تقویت تبلیغ چهره به چهره، جوانان را با اسلام و آرمان‌های انقلاب آشنا سازیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری در دیدار مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به همراه رؤسای ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد استان‌های قم و فارس، اظهار داشت که نباید اجازه داد تا خدای ناکرده جوانان در دام دشمنان اسیر شوند.

وی مسجد را تنها مرکز فعالیت‌های فرهنگی عنوان و بر استفاده از ظرفیت کانون‌های مساجد در تمامی زمینه‌ها با در نظر گرفتن شرایط زمان و نیاز گروه‌های هدف، تأکید کرد.

وی گفت:‌ متأسفانه بعد از انقلاب، عده‌ای تلاش کردند تا برخی مجموعه‌ها را جایگزین مسجد نمایند؛ اما هیچ چیز نمی‌تواند جای مسجد را با توجه به جایگاه و خصوصیت ویژه‌ای که دارد، پر کند.

آیت الله حسینی بوشهری ادامه داد:‌ “مدیریت کانون‌های مساجد” عنوان جذاب و البته مسئولیت آفرینی است که ظرفیت‌های فراوانی را در خود جای داده است. برنامه‌های متنوعی را می‌توان در ذیل این کانون‌ها تعریف کرد که برنامه‌های قرآنی صرفاً بخشی از آن هستند و با نیاز سنجی نسبت به شرایط زمان و گروه‌های هدف، می‌توان برنامه‌های جذاب و تأثیر گذاری را اجرا کرد.

امام جمعه قم با اشاره به جشنواره قرآنی “مدهامتان” اظهار داشت: در رابطه با مسابقات قرآنی نباید تنها به تلاوت بسنده کنیم؛ اگر چه تلاوت به عنوان اولین گام انس با قرآن، امری لازم است. گام بعدی پس از تلاوت، آشنایی با واژگان قرآنی است و ترجمه و تفسیر نیز به عنوان گام‌های بعد از آن باید مورد توجه قرار گیرند.

وی ادامه داد: تدبر و عمل به قرآن نیز در ادامه مراحل فوق، در جهت دست یابی به سعادت، به عنوان هدف از انس با قرآن کریم، امری ضروری است. گاهی برخی از افراد که آشنایی خوبی نیز با قرآن کریم دارند، در مرحله عمل به آن دچار کمبودهای شدیدی می‌باشند و زندگی فردی و اجتماعی آن‌ها بیگانه از مفاهیم و دستورات این کتاب آسمانی است. یک فرد مؤمن و دین‌دار نباید صرفاً به ظاهر اکتفا کند؛ بلکه مفاهیم قرآنی و دستورات خداوند باید در تمامی جنبه‌های زندگی او بروز و ظهور داشته باشد.

وی در پایان خطاب به مسئولین کانون‌های مساجد گفت: تنها به رسالت دینی و طلبگی خود توجه داشته باشید و سعی کنید تا تلاش‌های شما در کانون‌های مساجد جهادی باقی بماند؛ چرا که تجربه نشان داده‌است که هرگاه فعالیت‌ها از حالت جهادی به سازمانی تبدیل شده‌اند، دست‌اندازهای اداری مانع آن تلاش‌ها گشته‌اند.

 

  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا