نگارگذرهای قم در سال آینده افزایش می‌یابد
نگارگذرهای قم در سال آینده افزایش می‌یابد
حجت‌الاسلام سید احمد طباطبایی‌نژاد، سرپرست سازمان فرهنگی هنری شهرداری قم از افزایش نگارگذرهای قم در سال آینده با هدف اکران آثار جشنواره‌های هنری نظیر جشنواره رضوی خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، سرپرست سازمان فرهنگی هنری شهرداری قم،  ۵ اسفندماه در حاشیه برپایی کارگاه پوستر رضوی در جمع خبرنگاران، برگزاری این کارگاه هنری را فرصتی برای قم دانست و گفت: از سوم اسفندماه هنرمندانی با انگیزه امام رضایی از نقاط مختلف کشور در قم گرد هم آمدند تا به خلق آثار هنری بپردازند که این فرصت را باید غنیمت شمرد و برای حفظ آن کوشید.

وی معرفی شهر قم با بهره‌مندی از زبان هنر را یکی از رسالت‌های شهرداری قم دانست و اظهار کرد: مشارکت شهرداری قم در کارگاه پوستر رضوی اقدامی است که در راستای تحقق هدف معرفی قم و آموزه‌های این شهر رقم زده شده است.

سرپرست سازمان فرهنگی شهرداری قم از برگزاری جشنواره نمادهای رضوی در سال ۹۵ به دبیری این سازمان یاد کرد و گفت: امیدوارم بتوانیم سال آینده این جشنواره را احیا کنیم تا حرکتی در شأن هنر قم رقم بزنیم.

وی با بیان اینکه هنرمندان قمی در حوزه گرافیک، خوشنویسی، شعر و سایر رشته‌های هنری جایگاه ویژه‌ای دارند، افزود: قم در حوزه هنر پویا است و امیدواریم آینده درخشان‌تری در عرصه هنر به ویژه هنر متعهد داشته باشیم.

طباطبایی‌نژاد در خصوص اکران آثار جشنواره‌های هنری از جمله جشنواره رضوی، بیان کرد: نگارگذر صفائیه یکی از این ظرفیت‌ها است و امیدواریم در سال آینده شاهد افزایش این نگارگذرها در قم باشیم.

وی همچنین در خصوص اینکه چه برنامه‌ای برای بهره‌مندی از ظرفیت کانون‌های هنری نظیر کانون هنر شیعی در قم دارید، گفت: نشست مشترکی با استاد نجابتی داشتیم و مقرر شد برای سال آینده با استفاده از ظرفیت این کانون هنری، استفاده از هنر در فضای شهری را تقویت کنیم.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا