نوسازی بافت فرسوده در قم کمتر از نیم درصد است
نوسازی بافت فرسوده در قم کمتر از نیم درصد است
روح‌الله امراللهی، رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر قم گفت: طبق برنامه 5 ساله باید سالی 10 درصد نوسازی صورت بگیرد و در شهر قم این میزان کم‌تر از نیم درصد بوده است و هرسال نیز کاهش پیدا کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، روح‌الله امراللهی در جلسه کمیسیون ماده ۵ که در سالن جلسات معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم برگزار شد، اظهار کرد: ضوابط متعدد در طرح تفصیلی گذشته با طرح جدید درباره بافت فرسوده مشکلاتی را به همراه دارد.

وی با اشاره به اینکه این تعدد ضوابط تخلفات ساخت‌وساز را افزایش داده است، مطرح کرد: طبق برنامه ۵ ساله باید سالی ۱۰ درصد نوسازی صورت بگیرد و در شهر قم این میزان کم‌تر از نیم درصد بوده است و هرسال نیز کاهش پیدا کرده است.

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر قم با بیان اینکه در قم در حوزه بافت فرسوده تقریباً تغییری شاهد نیستیم، عنوان کرد: البته تغییرات ایمنی خارج از تغییرات کلی محاسبه خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه این بافت در حال حاضر کاربردی غیر از کالبد درست شهری دارد، خاطرنشان کرد: باید مشوقات خوبی برای رونق این محدوده در نظر گرفته شود.

  • منبع خبر : روابط عمومی شهرداری قم