نمایندگان مجلس در مدیریت فضای مجازی از هیاهوی دشمنان نهراسند
نمایندگان مجلس در مدیریت فضای مجازی از هیاهوی دشمنان نهراسند
آیت الله محسن اراکی،عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه خطاب به نمایندگان مجلس و نهادهای تصمیم گیر در مدیریت فضای مجازی گفت: شجاع باشید و از هیاهوی دشمنان به دل هراس راه ندهید و جوسازی های منافقان در شما اثر نکند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، آیت الله محسن اراکی عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه در پیامی تصویری خطاب به نمایندگان مجلس شورای اسلامی و تصمیم گیرندگان فضای مجازی مطالبی در خصوص لزوم مدیریت فضای مجازی بیان داشت که متن آن به شرح زیر است.

بسم الله الرحمن الرحیم

الحمدلله رب العالمین و صلی الله علی محمد و آله الطیبین الطاهرین

این روزها در مجلس شورای اسلامی و در نهادهای تصمیم گیرنده، بحث فضای مجازی مطرح است و بنا بر این است مدیریتی در فضای مجازی انجام شده و تصمیماتی گرفته شود.

من نظر همه عزیزانی که در این زمینه مسئولیت دارند و فعال هستند را به این آیه کریمه قرآن کریم – ۱۴۰ از سوره نساء – جلب می‌کنم که می‌فرماید:

وَقَدْ نَزَّلَ عَلَیْکُمْ فِی الْکِتَابِ أَنْ إِذَا سَمِعْتُمْ آیَاتِ اللَّهِ یُکْفَرُ بِهَا وَیُسْتَهْزَأُ بِهَا فَلَا تَقْعُدُوا مَعَهُمْ حَتَّیٰ یَخُوضُوا فِی حَدِیثٍ غَیْرِهِ ۚ إِنَّکُمْ إِذًا مِثْلُهُمْ ۗ إِنَّ اللَّهَ جَامِعُ الْکَافِرِینَ وَ الْمُنَافِقِینَ فِی جَهَنَّمَ جَمِیعًا

اگر شنیدید که به آیات الهی، به مقدسات الهی، به عقاید قرآنی و دینی استهزا می‌شود یا کفر ورزیده می‌شود ویا به مقدسات مردم حمله و تهاجم می‌شود و به اصول اعتقادی، و ارزشهای مردم و به قران و اولیای خدا اهانت می‌شود، حق ندارید همراه توهین کنندگان در یک حلقه و مجلس بنشینید که اگر چنین کنید و در حلقه این استهزاء کنندگان و کفر ورزیدگان به ارزش‌های الهی بنشینید وهم حلقه شوید، شما هم در زمره آنها به شمار خواهید آمد که « ان الله جامع الکافرین و المنافقین فی جهنم جمیعاً ».

نمایندگان مجلس شورای اسلامی مواظب باشند، تصمیم گیرندگان مربوط به فضای مجازی، اگر کاری کنند که اجازه داده شود در فضای مجازی به مقدسات الهی توهین شود و در جامعه پخش شود، به خدا و رسول خدا و ائمه هدی توهین شود، به قرآن کریم و به احکام الهی توهین شود، اگر چنین اجازه‌ای داده بشود، کسانی که راه را برای این کار باز می‌کنند، جزء حلقه همین استهزاء کنندگان و کفر ورزیدگان به قرآن و به آیات الهی به شمار می‌روند. هشدار می‌دهیم به تمام کسانی که می‌خواهند در رابطه با فضای مجازی تصمیم بگیرند، کاری نکنید که خدا شما را جزء کافرین و منافقین بیاورد.

اگر کمک کنید به نشر توهین به مقدسات الهی در فضای مجازی، اگر کمک کنید که در فضای مجازی به آیات الهی استهزاء بشود، به مقدسات الهی توهین بشود، به هویت ملی ما توهین بشود، به شخصیت ملی ما توهین بشود که همان شخصیت الهی است و همان شخصیت قرآنی و اسلامی است، اگر چنین اجازه‌ای بدهید، اگر فرصت را باز کنیدشما جزء حلقه استهزاء کنندگان دین خدا به شمار خواهید آمد و مورد کیفر الهی قرار خواهید گرفت.

این هشدار به همه کسانی که می‌خواهند در این رابطه تصمیم بگیرند، باید فضای مجازی همانطوریکه خیلی از کشورهایی که عاقلانه تصمیم می‌گیرند و فضای مجازی را چنان مدیریت می‌کنند که با مصالح و منافع ملی آن کشور در تعارض نباشد، شما هم شجاع باشید و از هیاهوی دشمنان به دل هراس راه ندهید، جو سازی های منافقان در شما اثر نکند و آنچه را که مصلحت ملی جامعه ماست و آنچه را که موافق با احکام شرع است، آنچه را که تضمین کننده حمایت و صیانت از مقدسات ملی و مقدسات دینی ماست، همان را تصمیم بگیرید و در این راه جهاد کنید تا خدای متعال، پاداش جهاد کنندگان و حامیان از دین خود را به شما عنایت کند.

برای همه عزیزانی که در این عرصه تصمیم می‌گیرند آرزوی توفیق داریم و خدا ان شاءالله همه شما را به سمت آنچه رضای خداست هدایت کند.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر