نماهای رومی زیبنده شهر قم نیست
نماهای رومی زیبنده شهر قم نیست
اسلامی، رئیس شورای اسلامی شهر قم با اشاره به اینکه اجرای نماهای متناسب با فرهنگ ایرانی باید مورد توجه متولیان این حوزه باشد، گفت: اجرای نمای رومی زیبنده شهر قم نیست و باید اقدامی در این حوزه انجام شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، دکتر حسین اسلامی در هفتاد و ششمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم ضمن تبریک اعیاد شعبانیه اظهار داشت: در تاریخ پرشکوه انقلاب اسلامی، ایثار و وفا با الگوبرداری از حضرت عباس (ع) همیشه دیده‌شده و مدافعان جنگ تحمیلی، مدافعان حرم و سلامت نمونه این فداکاری و جانبازی هستند.
وی تعبیر مقام معظم رهبری در مورد جانبازان را یادآور شد و افزود: مقام جانبازان و ایثارگران کمتر از شهدا نبوده و آنان نیز شهدای زنده جامعه انقلابی هستند.
رئیس شورای اسلامی شهر قم سپس به شهادت رضا دارابی آتش‌نشان فداکار در حادثه در تهران اشاره کرد و گفت: شهادت این نیروی خدمتگذار به مردم را از طرف مدیریت شهری در قم به خانواده این شهید فداکار تبریک و تسلیت میگویم.
وی در ادامه لزوم همکاری بیشتر بین مدیریت شهری و سازمان نظام‌مهندسی را مطرح و بیان کرد: اتفاقات خوبی در کمیسیون ماده ۱۰۰ و با همکاری نظام‌مهندسی رقم خورده اما این کمیسیون شبه قضایی بوده و حضور کارشناسان رسمی قوه قضایی در این کمیسیون الزامی است.
اسلامی موضوع مقاوم‌سازی را نیز مطرح و تصریح کرد: در موضوع مقاوم‌سازی و تعمیرات اساسی نیاز به شفاف‌سازی داریم تا در پرداخت عوارض و صدور پروانه ابهامی برای شهرداری وجود نداشته باشد.
وی همچنین به کاهش آسیب‌های اجتماعی در طراحی ساختمان‌ها تأکید کرد و گفت: باید ساختمان‌ها طوری طراحی شود که مشرف به هم نباشد و کمترین آسیب اجتماعی را داشته باشند و همچنین در نظارت و کاهش تخلفات ماده ۱۰۰ دقت بیشتری انجام شود.
رئیس شورای اسلامی شهر قم در پایان نسبت به اجرای نماهای متناسب با فرهنگ ایرانی نیز تأکید و خاطرنشان کرد: اجرای نمای رومی زیبنده شهر قم نیست و باید اقدامی در این حوزه انجام شود.