نقش مؤثر مطالعه کتاب‌های دینی در کاهش وقوع جرم و جنایت
نقش مؤثر مطالعه کتاب‌های دینی در کاهش وقوع جرم و جنایت
حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن غریب، دادستان عمومی و انقلاب قم گفت: هرچه برای تزریق معارف دینی به جامعه تلاش کنیم، قطعاً جرم و جنایت پایین می‌آید و یکی از راه‌هایی که به این موضوع کمک می‌کند، نمایشگاه‌های کتاب است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن غریب دادستان عمومی و انقلاب قم صبح دوشنبه در حاشیه بازدید از نمایشگاه کتاب دین اظهار داشت: توفیق داشتیم در معیّت تعدادی از دوستان از نمایشگاه کتاب دین بازدید داشته باشیم و در زمان حضور ما در نمایشگاه، استقبال مردم خیلی خوب بود.

وی با قدردانی از برپایی ششمین نمایشگاه کتاب دین، گفت: کتاب‌های بسیار زیادی از دانشمندان و علمای دینی در نمایشگاه عرضه شده و با توجه به تسهیلاتی که وزارت ارشاد و ناشران برای خرید کتب دینی در نظر گرفته بودند، استقبال بازدیدکنندگان مطلوب بود.

دادستان عمومی و انقلاب قم همچنین به نقش مؤثر ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی اشاره کرد و گفت: قطعاً یکی از موضوعاتی که باعث می‌شود جرم و جنایت کاهش یابد، اِتّصاف به معارف دینی و اسلامی است.

غریب افزود: تجربه ما نشان می‌دهد که هرچه در جامعه و یک محیط، اِتّصاف و اطلاع به معارف دینی بیشتر باشد، وقوع جرم کمتر است.

دادستان قم تأکید کرد: هرچه برای تزریق معارف دینی به جامعه تلاش کنیم، قطعاً جرم و جنایت پایین می‌آید و یکی از راه‌هایی که به این موضوع کمک می‌کند، برپایی چنین نمایشگاه‌هایی با هدف عرضه و مطالعه کتاب‌های معارفی و مذهبی به مخاطبان است.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر