نظام مسائل استان قم برای ۱۵ سال آینده تهیه شده است
نظام مسائل استان قم برای ۱۵ سال آینده تهیه شده است
ابراهیم معتمدی، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم بر لزوم افزایش اختیارات ملی به استانها برای تسریع در حل مشکلات تاکید کرد و گفت: نظام مسائل استان برای ۱۵ سال آینده تهیه شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم،ابراهیم معتمدی روز دوشنبه در جلسه پیگیری مصوبات سفر رئیس جمهور به قم در سالن جلسات امام جواد(ع) استانداری ،با بیان اینکه نظام مسائل استان در حوزه پیشران‌ها در ۱۳ سناریو تهیه شده است،افزود: دقیقا نیازهای قم تا حدود ۱۵ سال آینده تامین و می‌دانیم که به چه سمتی باید حرکت کنیم.

وی با اشاره به اینکه اگر اختیارات استانی افزایش پیدا کند بسیاری از مشکلات را می‌توان در استان حل کرد، گفت: متاسفانه زمانی که مباحث در وزارت‌خانه‌ها باید پیگیری شود کارگره‌ خورده و زمان‌بر خواهد شد.

وی با بیان اینکه فضای همدلی در استان وجود دارد، گفت: برای مدیران سه بخش منابع استانی، وزارت‌خانه و منابع ملی تعریف کرده‌ایم.

معتمدی در ادامه با اشاره به اینکه آمار قم در مباحث ترافیکی و تصادفات جاده‌ای در کشور مطرح نمی‌شود، اظهار کرد: استان دارای شرایط ویژه‌ای است و به همین دلیل جزو ۳۰ استانی که لیست می‌شود قم وجود ندارد و در ادامه تحت عنوان تبصره عنوان خواهد شد.

  • منبع خبر : روابط عمومی استانداری قم