به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمود مرعشی نجفی، امروز در آیین غبارروبی حرم مطهر امامزاده سید علی(ع) از نوادگان حضرت عباس(ع) اظهار کرد: در زمان رضاخان، فعالیت‌هایی صورت می‌گرفت تا مردم به امامزادگان توجهی نکنند به‌طوری‌که این اقدامات سبب شد بسیاری از بقاع متبرکه […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمود مرعشی نجفی، امروز در آیین غبارروبی حرم مطهر امامزاده سید علی(ع) از نوادگان حضرت عباس(ع) اظهار کرد: در زمان رضاخان، فعالیت‌هایی صورت می‌گرفت تا مردم به امامزادگان توجهی نکنند به‌طوری‌که این اقدامات سبب شد بسیاری از بقاع متبرکه امامزادگان واجب‌التعظیم امروز مشخص نباشد.

وی افزود: قم ازجمله شهرهایی است که شیعیان از همان ابتدا در آن ساکن بوده و خانواده‌های شیعه در آن حضور پررنگی داشته‌اند که از آن جمله می‌توان به اشعریون اشاره کرد.

استاد حوزه علمیه قم بابیان اینکه هیچ شهری به‌اندازه قم، محدث و راوی نداشته است گفت: بسیاری از کتاب‌های حدیثی دارای راویان قمی هستند که نشان‌دهنده امنیت این شهر برای شیعیان است.

وی ادامه داد: به همین دلیل امامزادگانی که می‌خواستند از سوءقصد حاکمان وقت به دور بمانند، به قم مهاجرت می‌کردند و در همین شهر سکونت می‌گزیدند.

مرعشی نجفی با اشاره به تعاریفی که پدرش آیت‌الله شهاب‌الدین مرعشی نجفی از امامزاده سید علی(ع) داشته‌اند گفت: او این امامزاده واجب‌التعظیم را ابوالفضل قمی‌ها توصیف می‌کرد.

وی خاطرنشان کرد: در کتابخانه آیت‌الله مرعشی نجفی، گروهی برای تحقیق در مورد امامزاده شاه سید علی(ع) تشکیل‌شده و کتاب‌هایی هم چاپ کرده‌اند و بعضی کتاب‌ها هم در آینده به چاپ خواهد رسید.

استاد حوزه علمیه قم بابیان اینکه روزی یکی از اجدادش در نجف اشرف، به امیرالمؤمنین(ع) متوسل می‌شود و از ایشان می‌خواهد مکان دفن حضرت زهرا(س) را مشخص کنند گفت: دو شب بعد حضرت علی(ع) به خواب او آمده و گفته‌اند این مسئله جزو اسراری است که تا روز قیامت برملا نمی‌شود تا مظلومیت فاطمه زهرا(س) ثابت شود، ولی همان جلالی که خداوند برای ایشان قائل هستند، برای حضرت معصومه(س) هم قائل شده‌اند و می‌توانید به زیارت این بانو بروید.

وی تأکید کرد: نظام جمهوری اسلامی و رهبری حکیمانه امام راحل و حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، عامل ثبات در ایران است و موجب این‌همه برکت شده و اگر هم مشکلاتی هست، همه باید با یکدیگر همکاری کرده و آن را حل کنیم، چون اگر این نظام و این رهبری نباشد، مملکت دچار هرج‌ومرج خواهد شد.

پایان پیام/ ۷۸۰۴۱